Foto: LETA

"Tallink Grupp" meitasuzņēmums AS "Tallink Latvija" ir noslēdzis līgumu ar "Holland Norway Lines BV" par kuģa "Romantika" ilgtermiņa fraktēšanu, informē uzņēmums.

Fraktēšanas līgums stāsies spēkā pēc tam, kad to tuvākajā laikā apstiprinās saistītie finanšu partneri. Kuģis, kas darbojas ar Latvijas karogu, fraktētājam tiks nodots 2022. gada martā, un līguma nosacījumi paredz nomas periodu uz 3 gadiem ar iespēju līgumu pagarināt uz vēl 1+1 gadu. Plānots, ka "Holland Norway Lines" kuģi ekspluatēs starptautiskos maršrutos starp Norvēģiju un Holandi.

Kuģis "Romantika" tiek fraktēts bez uzņēmuma apkalpes un apkopes.

Pirms Covid-19 pandēmijas kuģis "Romantika" kursēja maršrutā Rīga – Stokholma, taču kopš šī gada jūlija sākuma kuģis tika nosūtīts īstermiņa fraktā uz Maroku. Savukārt no šī gada 15. oktobra kuģis atrodas īstermiņa fraktā Glāzgovā, Skotijā, kur nodrošina izmitināšanu globālās klimata konferences COP26 dalībniekiem. Plānots, ka kuģis atgriezīsies Tallinā novembra vidū, taču, ņemot vērā, ka uzņēmums neplāno atjaunot Rīga – Stokholma maršrutu vismaz līdz 2022. gada pavasarim, kuģis paliks Tallinas ostā līdz frakta sākumam saskaņā ar noslēgto līgumu.

"Šis ir jau sestais fraktēšanas līgums, kuru mums šogad izdevies noslēgt par kuģi, kas joprojām gaida ceļošanas ierobežojumu atvieglošanu un pandēmijas situācijas uzlabošanos. Ņemot vērā, ka pasaules ostās dīkstāvē ir daudz kuģu, tā ir liela atzinība mums kā uzņēmumam un mūsu flotei," lepojas "Tallink Grupp" valdes priekšsēdētājs Pāvo Negene. "Lai gan atveseļošanās pēc pandēmijas, visticamāk, prasīs vairākus gadus un maz ticams, ka tuvākajā nākotnē varēsim atgriezties tajā līmenī, kāds tas bija pirms Covid-19 laika, ir pozitīvi, ka spējam nodrošināt darbu mūsu kuģiem, cik vien tas ir iespējams."

"Tallink Grupp" ir noslēdzis 6 līgumus par uzņēmuma kuģu fraktēšanu pēdējo 6 mēnešu laikā. Septembrī un oktobrī uzņēmums noslēdza līgumus par divu uzņēmuma kuģu – "Silja Europa" un "Romantika" – īstermiņa fraktu COP26 klimata konferences dalībnieku izmitināšanai Glāzgovā, Skotijā. Tāpat šī gada jūnijā īstermiņa čarterī uz Lielbritāniju bija devies uzņēmuma kuģis "Silja Europa", nodrošinot pagaidu uzturēšanās vietas Devonas un Kornvolas policijas darbiniekiem G7 samita ietvaros. Savukārt šī gada jūnijā tika parakstīts līgums par kuģu "Victoria I" un "Romantika" fraktēšanu uz Maroku, kuri apkalpoja starptautiskos maršrutus Vidusjūrā līdz 2021. gada oktobrim. Ilgtermiņa čarterī Kanādā atrodas arī kuģis "Superfast IX" (fraktēšanas laikā darbojas kā "Atlantic Vision").

Maršrutu Rīga – Stokholma, kuru paredzēts atsākt 2022. gada pavasarī, apkalpos uzņēmuma kuģis "Isabelle".

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!