Pašlaik Natālijas rūpals ir jau veseli divi sociālie uzņēmumi – "OWA" un "Correcty". "OWA" nodarbojas ar apģērbu un aksesuāru šūšanu un apdruku ar latviešu mākslinieku gleznu motīviem, savukārt "Correcty" produkts ir stāju koriģējošs T-krekls, kas 2019. gadā, sastrādājoties ar studiju biedreni Jekaterinu Romanovu, tapis RTU studentu biznesa inkubatorā "IdeaLab". Arī "Correcty" radies likumsakarīgi, jo savas slimības dēļ Natālija jau kopš pusaudža vecuma apmeklējusi fizioterapijas nodarbības, kā arī izmēģinājusi dažādu ražotāju stājas korektorus. Nekas no tā nesniedza vēlamo rezultātu, tāpēc viņa radīja rehabilitējošu produktu sākumā pati sev.
Abi Natālijas uzņēmumi darbojas ar motivējošu vēstījumu cilvēkiem ar invaliditāti – iegūt izglītību, pilnveidoties un apgūt iemaņas, kas gan atbilst katra individuālajām fiziskajām un garīgajām spējām un interesēm, gan arī ir nepieciešamas darba tirgū. Un tas ir vēstījums ar satvaru, kas arī nāk no dzīves pieredzes, jo Natālija ieguvusi maģistra grādu politoloģijā, bet nu turpina studijas materiālu tehnoloģijās un dizainā.
Jautāta, vai sociālie uzņēmumi saņem kādus atvieglojumus no valsts, uzņēmēja atbild noliedzoši: "Finansiālā ziņā no valsts atvieglojumu pagaidām nav. Ir minimālas sociālā nodokļa atlaides, bet tās vairāk attiecas uz darba ņēmēju ar invaliditāti, un tas ir jebkurā gadījumā, ja uzņēmums nodarbina cilvēku ar invaliditāti. Sociālais uzņēmums – tas ir statuss ar pievienoto vērtību. Ar "OWA" šobrīd esam pieteikušies "Altum" atbalstam un gaidām rezultātus, savukārt "Correty" projekts "Altum" atbalstu jau ir saņēmis, un tas tiek likts lietā. Tas ir ļoti liels atbalsts. Taču pirms tam visus gadus esam veiksmīgi savus mērķus īstenojuši arī bez atbalsta."

"Man ir paveicies – brīdī, kad mana slimība saasinājās, es varēju apvienot slimošanu ar darbu. Manam darba devējam tas arī bija kas jauns, un viņš īsti nezināja, kā reaģēt. Piedāvāja pat kādu laiku pagulēt mājās, nevis pusguļus strādāt birojā, taču aizspriedumus vai sliktu attieksmi es neizjutu. Daudziem darba devējiem tas tiešām ir kaut kas nebijis – darbinieks ar invaliditāti, tāpēc reaģē, kā nu vien pirmajā brīdī prot. Ir svarīgi to neuztvert ļoti asi un personīgi – ka mani tagad diskriminē un grib iespundēt," stāsta uzņēmēja.
Ko Natālija iesaka darba devējiem? Uzreiz neatmest ar roku, ja darbā pieteicies cilvēks ar invaliditāti, bet gan mēģināt izprast, ieklausīties cilvēkā un noskaidrot, kā invaliditāte ietekmē ikdienas gaitas un darba ritmu.
