Uz saturu
Karte: Kā pret Krieviju aizstāvas Ukraina? (14. marta aktuālā informācija)
Foto: Reuters/Scanpix/LETA
Krievijas iebrukums Ukrainā sākās pirms 19 dienām. No Krievijas spēku ielenktās un smagi apšaudītās Mariupoles joprojām nav izdevies evakuēt civiliedzīvotājus. Pilsētā nogalināto civilistu skaits pārsniedz 2000, liecina jaunākās amatpersonu aplēses. Krievijas spēki bloķē Ukrainas Melnās jūras piekrasti un valsts ir nogriezta no starptautiskajiem jūras tirdzniecības ceļiem, paziņoja Lielbritānijas Aizsardzības ministrija. Arī tādas pilsētas kā Harkiva, Mikolajiva, Čerņihiva, Sumi un Dņipro ir pakļautas nemitīgām apšaudēm un bombardēšanai. Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis paziņoja, ka "dažas mazas pilsētiņas vairs neeksistē". 14. martā videoformātā notiks nākamās Ukrainas un Krievijas sarunas.

Portāls "Delfi" 16. dienu nepārtrauktā teksta tiešraidē, kas pieejama šeit, dienu un nakti ziņo par aktuālajiem kara notikumiem.

Pievērsiet uzmanību! Sarkanā krāsā iekrāsotās teritorijas iezīmē svarīgu ceļu tīklu un pilsētas, kurās un ap kurām nostiprinājušies okupantu spēki. Taču arī sarkanājās zonās aizvien ir dzīva pretošanās kustība, un tajās ir apdzīvotas vietas, kurās okupantu tanki nav rādījušies. 7. martā precizējām kartes atainojumu, detalizētāk iezīmējot teritorijas ap ceļiem un pilsētām, kur atrodas Krievijas armijas spēki.
Karte un apraksts par šo resursu pieejams šeit. Informācija ir aptuvena un mainīga.

"Delfi" arī rekomendē iepazīties ar milzīgo darbu, kuru paveikusi nevalstiskā organiāzija "The Centre for Information Resilience" (CIR). Viņi izveidojuši informatīvu datu žurnālistikā balstītu karti, kurā kopā ar partneriem, piemēram "Bellingcat" žurnālistu komandu, sniegta detalizēta un interaktīva informācija gan par kauju norises vietām, gan dažādiem kara laika incidentiem. Karte un apraksts par šo resursu pieejams šeit.

Jau ziņots, ka Krievija ceturtdien, 24. februārī, sāka pilna mēroga militāru uzbrukumu Ukrainai, prezidentam Vladimiram Putinam brīdinot citas valstis, ka jebkurš mēģinājums iejaukties novedīs pie "sekām, kuras jūs nekad neesat redzējuši".
Raksta autori: Filips Lastovskis, Oskars Dreģis
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.