Foto: Publicitātes foto
Rīgā, "Atta Centre" šī gada 9. martā pulksten 19 jaunā albuma "Iconic" prezentācijas turnejas viesosies vijolnieks, klasiskās un "crossover" mūzikas zvaigzne Deivids Garets.

Koncertā mākslinieks, kuru pasaulē dēvē par "Paganīni popmūziķu vidū un Džimiju Hendriksu vijolnieku vidū", uzstāsies trio sastāvā kopā ar ģitāristu un basģitāristu. Programmā būs iekļauti klasiskās mūzikas šedevri – veltījums izciliem "zelta laikmeta" vijolniekiem, kuru melodijas bērnībā iedvesmojušas Deividu Garetu.

Deivida Gareta (David Garrett) albumu "Iconic" 2022. gada 4.novembrī klajā laida ierakstu kompānija "Deutsche Grammophon", un tas uzreiz iekaroja ceturto vietu Vācijas popmūzikas topos, Kā norāda koncerta rīkotāji, tas ir nepārprotams panākums klasiskajam albumam. Savukārt 2023. gada pavasarī Vācijā sākās mākslinieka gadu ilgā pasaules turneja "David Garrett Iconic Tour", kuras laikā mūziķis aizvadīs 78 koncertus 18 valstīs – tūres kartē ir iekļauta Austrija, Šveice, Luksemburga, Dānija, Polija, Itālija, Čehija, Bulgārija, Gruzija, Lietuva, Latvija, Igaunija, Turcija, Apvienotie Arābu Emirāti, Singapūra, Ķīna un Austrālija.

Deivids Kristians Bongarcs dzimis 1980. gadā Āhenē, Vācijā. Brīnumbērns pirmoreiz vijoli rokās paņēma četru gadu vecumā, bet uz skatuves debitēja, kad viņam bija desmit gadu. Trīspadsmit gadu viņš vecumā kļuva par jaunāko mākslinieku, kurš parakstījis līgumu ar prestižo ierakstu izdevniecību "Deutsche Grammophon". Piecpadsmit gadu vecumā Garets ierakstīja visas 24 Paganīni kaprīzes (caprice), kas ir vieni no vissarežģītākajiem vijolei jebkad rakstītajām skaņdarbiem. Tāpat jau bērnībā Deivds Garets muzicēja kopā ar pasaulslavenajiem grandiem Klaudio Abado, Zubinu Metu un Jehudi Menuhinu.

Līdz šim Deivids Garets par saviem ierakstiem ir ieguvis daudzas zelta un platīna godalgas ne tikai Eiropā, bet arī Meksikā, Honkongā, Brazīlijā, Singapūrā un citās valstīs. 2013. gadā mūziķis debitēja kino ar Nikolo Paganīni lomu filmā "Sātana vijolnieks", bet pirms pāris gadiem laida klajā savu autobiogrāfiju "Ja tikai jūs zinātu", kas ieņēma otro vietu žurnāla "Der Spiegel" visvairāk pārdoto nedaiļliteratūras darbu sarakstā. Šobrīd vijoles superzvaigznes instrumentu arsenālā ir viena leģendārā vijoļbūves meistara Stradivāri un divas Gvarnēri vijoles.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!