Foto: Publicitātes foto
VSIA "Latvijas Koncerti" rīkotais festivāls "Vīnes klasika" šogad norisināsies no 14. līdz 25. februārim Rīgā un Jūrmalā.

Festivāla koncertos skanēs Vīnes klasiķu – Volfganga Amadeja Mocarta, Ludviga van Bēthovena, Johannesa Brāmsa, Jozefa Haidna, kā arī citu komponistu skaistākie skaņdarbi. Uz skatuves kāps "Berlīnes filharmoniķu" pirmā koncertmeistare Vineta Sareika, izcilais vijolnieks Daniils Bulajevs, pianists Vestards Šimkus, orķestris "Sinfonietta Rīga", "Latvijas Radio koris", kā arī daudzi citi atzīti Latvijas un ārvalstu mūziķi, portālu "Delfi" informē "Latvijas Koncertu" pārstāve Ieva Mora.

14. februārī Dzintaru koncertzālē festivālu atklās koncertprogramma "Johannesa Brāmsa "Mīlas valši"". Latvijas Radio koris un diriģents Sigvards Kļava koncertprogrammu dēvē par ideālās mīlestības meklējumu ceļu. Koncertā mājas muzicēšanas atmosfērā līdzās Johannesa Brāmsa saskanīgākajiem kora sabalsojumiem skanēs arī Franča Šūberta klaviermūzika četrām rokām Agneses Egliņas un Riharda Plešanova izpildījumā.

16. februārī Dzintaru koncertzālē festivālu turpinās Johannesa Brāmsa vijoļsonātes Vinetas Sareikas un Amandīnes Savarī izpildījumā. Vijolniece Vineta Sareika – spoža gan solistes ampluā, gan ansambļa saspēlē, viņa pieder pasaules mūziķu elitei. Kopš aizvadītā gada pavasara viņa ir leģendārā orķestra "Berlīnes filharmoniķi" koncertmeistare. Šajā koncertprogrammā viņa no jauna tiksies ar Amandīni Savarī – vienu no spožākajām jaunās paaudzes franču pianistēm. Kopīgi izpētījušas un spoži ieskaņojušas Edvarda Grīga un Volfganga Amadeja Mocarta vijoļsonātes, nu abas mūziķes pievērsīsies Johannesa Brāmsa daiļradei.

17. februārī "Lielajā ģildē" izskanēs koncertprogramma "Haidna "Filozofs" un Bēthovena "Pastorālā simfonija". Koncertā uzstāsies izcilais vijolnieks Tomass Gulds, sitaminstrumentālists Bernhards Šimpelsbergers un kamerorķestris "Sinfonietta Rīga". Programmā Ludviga van Bēthovena Sestā simfonija – "Pastorālā simfonija jeb atmiņas par dzīvi laukos", Jozefa Haidna 22. – "Filozofu" simfonija un mūslaiku Vīni pārstāvošā starpžanru meistara Johannesa Berauera žilbinošais dubultkoncerts "NoWhere NowHere".

18. februārī "Lielajā ģildē" uz skatuves kāps vijolnieks Daniils Bulajevs un kamerorķestris "Davinspiro Camerata". Programmā Volfganga Amadeja Mocarta Piektais koncerts vijolei un orķestrim Lamažorā un Jozefa Haidna Simfonija Domažorā.

22.februārī "Lielajā ģildē" ar savu solokoncertu uzstāsies virtuozais pianists Vestards Šimkus. Programmā Ludviga van Bēthovena 33 variācijas par Antona Diabelli tēmu op. 120.

23. un 25. februārī "Lielajā ģildē" festivālu noslēgs Volfganga Amadeja Mocarta "Rekviēms". Diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā. Izpildījumā piedalīsies "Latvijas Radio koris" un kamerorķestris "Sinfonietta Rīga" kopā ar izciliem Latvijas solistiem – soprānu Ilzi Grēveli-Skaraini, mecosoprānu Ievu Paršu, tenoru Artjomu Safronovu un basu Edgaru Ošleju.

Biļetes ir iespējams iegādāties "Biļešu paradīze" kasēs un internetā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!