Foto: Publicitātes attēls
2024. gada 27. janvārī pulksten 17 koncertzāles "Latvija" piecu gadu jubilejas pasākumu sērijā izskanēs slavenā Ludviga van Bēthovena Piektā simfonija, ko atskaņos Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) un diriģents Murats Cems Orhans, klausītājiem piedāvājot kopīgu koncertprogrammu ar sitaminstrumentu virtuozu Guntaru Freibergu.

Kā vēsta koncertzāles pārstāvji, Ludviga van Bēthovena Piektā simfonija ir viens no pazīstamākiem un biežāk atskaņotajiem klasiskās mūzikas skaņdarbiem pasaulē. Koncertzālē "Latvija" tā izskanēs pirmo reizi.

LSO un diriģents Murats Cems Orhans iepazīstinās ar savu interpretāciju šim nozīmīgajam darbam, kas līdzās Emanuela Sežurnē Marimbas koncertam ar sitaminstrumentu virtuozu Guntaru Freibergu un Magnusa Lindberga skaņdarbam "Absence" (veltījums Bēthovenam) izskanēs koncertzāles "Latvija" piecu gadu jubilejas pasākumu sērijas koncertā.

LSO sadarbojies ar daudziem pasaules slaveniem solistiem un diriģentiem, saņēmis vairākas Latvijas Lielās mūzikas balvas un sešas reizes kļuvis par Latvijas mūzikas ierakstu gada balvas ieguvēju. Liepājas Simfoniskā orķestra pirmsākumi meklējami 1881. gadā, kad tika dibināta pirmā Baltijas filharmonija un tas ir vecākais orķestris Baltijas valstīs.

Sitaminstrumentālists Guntars Freibergs ir viens no spilgtākajiem Latvijas mūsdienu mūziķiem, kurš vairākkārt nominēts Lielajai Mūzikas balvai. Guntars Freibergs ieguvis plašu starptautisku atzinību, ir daudzkārtējs starptautisku konkursu laureāts Latvijā un Eiropā. Uzstājies ar orķestriem daudzviet pasaulē un darbojas kā pedagogs Ventspils Mūzikas vidusskolā.

Diriģents Murats Cems Orhans vadījis Turcijas Valsts simfonisko orķestri, veidojis kopējus iestudējumus ar daudziem pazīstamiem orķestriem un operteātriem.

Koncertzāles "Latvija" piecu gadu jubilejas sezonā klausītājiem tiks piedāvāti vairāki vērienīgi muzikālie notikumi. 2024. gada 13. janvārī koncertzāles piekto jubilejas gadu atklās pianisma zvaigžņu koncerts "Trīs Osokini", kurā skanēs klaviermūzikas zelta repertuārs un klasiskās mūzikas pērles. 17. februārī koncertzālē uzstāsies pazīstamā ērģelniece Iveta Apkalna un Valsts Akadēmiskais koris "Latvija", izpildot īpaši koncertzālei "Latvija" veidotu programmu.

22. martā izskanēs krāšņs jubilejas sezonas koncerts "Bēthovena "Heroiskā simfonija" un Mocarta Flautas koncerts", kurā uzstāsies Valsts kamerorķestris "Sinfonietta Rīga", franču flautists, "Orchestre de Paris" pirmā flauta Vensāns Likā un diriģents Aivis Greters. Koncertā notiks komponista Jēkaba Jančevska jaundarba "Koncertuvertīra kamerorķestrim" pirmatskaņojums Ventspilī.

Par koncertzāles "Latvija" piecu gadu jubilejas pasākumu grandiozāko notikumu solās kļūt Gustava Mālera Otrās simfonijas atskaņojums ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, kori "Latvija", solistēm Perīnu Medefu, Zandu Švēdi un Tarmo Peltokoski pie diriģenta pults. Koncertzālē "Latvija" tā izskanēs 7. aprīlī pulksten 18.

Biļetes uz koncertiem nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!