Foto: Dienas Grāmata

Izdevniecībā "Dienas Grāmata" iznākusi literatūrzinātnieces Anitas Rožkalnes monogrāfija par rakstnieci un publicisti Gundegu Repši "Brīvie vektori", portālu "Delfi" informēja izdevniecības pārstāve.

Gundega Repše ir viena no nozīmīgākajām latviešu rakstniecēm, vairāku literāru prēmiju, tostarp Baltijas Asamblejas balvas literatūrā, laureāte, Triju Zvaigžņu ordeņa virsniece. "Viņas gandrīz trīsdesmit grāmatās — romānos, prozas krājumos, apjomīgās biogrāfiskās esejās, intervijās ar literatūras personībām, arī dienasgrāmatās un publicistikas sleju apkopojumos — atklājas dziļa pasaules izjūta, taču viņas mākslinieciskā izteiksme un uzsvērtie satura aspekti vienmēr ir spilgti un izaicinoši individuāli. Vektors ir virzība uz mērķi. Šīs grāmatas uzmanības centrā ir literāro darbu rašanās impulsi, ieceres ģenēze, darbu mākslinieciskā struktūra un recepcija: brīvie vektori, kas spēj būt paralēli sev jebkurā telpas punktā," par savu pētījumu atklāj Anita Rožkalne.

"Anitas Rožkalnes ap četrdesmit darba gados radīto publikāciju klāstā ir daudz ievērotu un novērtētu pētījumu, papildus tam ir publicētas arī daudzas viņas veidotās literatūrzinātniskās intervijas un apkopojoši darbi, tomēr pie Gundegas Repšes un viņas prozas kopš 90. gadu sākuma pētniece atgriezusies vairākkārt. Šis apstāklis ļāvis radīt dziļu, plašu un vienlaicīgi niansēs precīzu un pārliecinošu ieskatu rakstnieces sarežģītajā personībā, radošajā darbībā un tekstos. "Brīvie vektori” ir inovatīvs un aktuāls darbs, tā nozīmīgumu pasvītro gan skaidrā metodoloģiskā pieeja, gan tai pašā laikā literāri izsmalcinātais stils," par pētījumu izsakās pētniece Ilva Skulte.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!