Фото: LETA
Atklātā konkursā uz valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību (VSIA) “Latvijas Nacionālā opera un balets” (LNOB) trim valdes locekļu amatiem 41 pretendenta konkurencē komisija par atbilstošākajiem atzinusi Egilu Siliņu, Sandi Voldiņu un Inesi Eglīti.

Plašu starptautisko atzinību guvušo operdziedātāju, līdzšinējo mākslinieku aģentūras "Cademi Artists" Valladolidā (Spānija) direktora vietnieku Egilu Siliņu konkursa komisija atzinusi par piemērotāko starp pretendentiem uz LNOB valdes locekļa amatu mākslinieciskās kompetences jomā. Bijušais Kultūras ministrijas (KM) valsts sekretārs un Ministru prezidenta padomnieks juridiskajos jautājumos Sandis Voldiņš izvirzīts valdes locekļa amatam administratīvajā vadībā, savukārt līdzšinējā LNOB valdes locekle Inese Eglīte – tika atzīta par piemērotāko pretendenti valdes locekles amatam finanšu jomā.

Kultūras ministre, VSIA "Latvijas Nacionālā opera un balets" kapitāldaļu turētāja Dace Melbārde pauž: "Vēlos pateikties līdzšinējai operas un baleta valdei un valdes priekšsēdētājam Zigmaram Liepiņam personīgi par ieguldījumu mūsu Latvijas Nacionālās operas un baleta stabilitātes nodrošināšanā, kurā nenoliedzami būtisks ir arī ikviena darbinieka pienesums. Jaunās valdes konkursā Kultūras ministrijai bija plašs pretendentu loks, kas deva iespēju izvēlēties spēcīgākos kandidātus, nodrošinot labu vadību un jaunas attīstības perspektīvas nākamajam darba posmam."

"Latvijas Nacionālās operas un baleta jaunās valdes pretendenti ir pieredzējuši, augstas raudzes profesionāļi katrs savā kompetences jomā. Konkursa komisija, vērtējot pretendentus izvērtēja ne vien katra kandidāta atbilstību konkrētajai kompetences jomai, bet arī pretendentu kopīgo redzējumu par operas attīstības virzieniem un spēju sadarboties komandā," akcentē konkursa komisijas priekšsēdētāja, Kultūras ministrijas (KM) valsts sekretāre Dace Vilsone.

Darba pienākumus jaunie valdes locekļi uzsāks pildīt, beidzoties līdzšinējo LNOB valdes locekļu pilnvaru termiņiem – šā 10. septembrī un 4. novembrī.

Фото: Publicitātes foto

Operdziedātājs Egils Siliņš ir viens no starptautiski pieprasītākajiem basbaritoniem vāgneristiem – starptautisku konkursu laureāts ar 30 gadu koncertdarbības pieredzi nozīmīgākajos pasaules opernamos un festivālos. Absolvējis Latvijas Mūzikas akadēmiju, iegūstot operas solista kvalifikāciju. Egils Siliņš ir "Cademi Artists" mākslinieku aģentūras Valladolidā (Spānijā) direktora vietnieks, viesmākslinieka statusā koncertējis Ņujorkas Metropoles operas, Čikāgas Liric, Vīnes Valsts operas un Vīnes Tautas operas, Milānas La Scala, Parīzes Grand operā, Londonas Covent Garden, Berlīnes Valst,Minhenes, Hamburgas Valsts operu teātros, kā arī Bairētas, Lucernas, Bregences, Tangelvudas, Glundeboumes, Tokijas Nomori u.c. festivālos. Egils Siliņš ir Trīs Zvaigžņu ordeņa virsnieks; 1996., 2002. un 2014. gadā ieguvis Lielās Mūzikas balvas. Pārvalda latviešu, vācu, angļu, krievu, spāņu, kā arī itāļu valodu.

Фото: LETA

Sandis Voldiņš vairāk nekā trīs gadus bijis KM valsts sekretārs, iepriekš arī KM valsts sekretāra vietnieks administratīvajos un investīciju jautājumos, kā arī KM valsts kapitāla daļu turētāja pārstāvis VSIA "Nacionālais teātris," VSIA "Mihaila Čehova Rīgas krievu teātris," VSIA "Rīgas cirks," VSIA "Latvijas Koncerti" un a/s "Latvijas Kinostudija," darba pieredzi ieguvis arī kā Ministru prezidenta padomnieks juridiskajos jautājumos. Sandis Voldiņš pārvalda latviešu, angļu, vācu un krievu valodu.

Фото: LETA

Inese Eglīte ir LNOB valdes locekle kopš 2013. gada. Absolvējusi Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultāti kā angļu valodas filologs un ieguvusi MBA grādu uzņēmumu un iestāžu vadībā RTU Rīgas Biznesa skolā. Inese Eglīte darbojusies vairāku ražošanas un pakalpojumu nozares līderu uzņēmumu (Latvijas Balzams, Valmieras piens u. c.) vadībā. Kopš 2001. gada I.Eglīte ir RTU Rīgas Biznesa skolas pasniedzēja; no 2008. līdz 2010. gadam bijusi arī MBA programmas akadēmiskā direktore. Brīvi pārvalda latviešu, angļu, krievu un zviedru valodu.

Jau ziņots, ka KM izsludinātajā konkursā uz Latvijas Nacionālās operas un baleta valdi – trīs valdes locekļu amatiem - pieteicās 41 pretendents.

Konkursa pretendentiem bija izvirzītās prasības – nevainojama reputācija, akadēmiskā augstākā izglītība vai profesionālā izglītība (izņemot 1. līmeņa profesionālo augstāko izglītību), vismaz piecu gadu darba pieredze, lai profesionāli pildītu valdes locekļa uzdevumus LNOB, brīvi pārvalda valsts valodu un vismaz divas svešvalodas, zināšanas un izpratne par kultūras nozari, īpaši par mūzikas un skatuves mākslu, zināšanas un izpratne par valsts kapitālsabiedrības darbību un vadību, stratēģiskās plānošanas prasmes, orientācija uz rezultātu sasniegšanu, labas darba organizācijas un vadības prasmes, spēja pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību, kā arī sadarbības un komunikācijas prasmes.

Līdztekus citiem atlases dokumentiem LNOB valdes locekļu pretendentiem bija jāiesniedz un tika izvērtēts Latvijas Nacionālās operas un baleta turpmākās darbības attīstības piedāvājums, kurā norādīti tā īstenošanas veidi un līdzekļi.

Iesniegtos pieteikumus valdes locekļu amatiem izvērtēja īpaši izveidota nominācijas komisija, kuras priekšsēdētāja ir KM valsts sekretāre Dace Vilsone, komisijas priekšsēdētājas vietniece - KM valsts sekretāres vietniece attīstības un finanšu jautājumos Baiba Zakevica, komisijas locekļi – VSIA "Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris" valdes locekle Indra Lūkina, Pārresoru koordinācijas centra vadītāja vietnieks, Attīstības uzraudzības un novērtēšanas nodaļas vadītājs Vladislavs Vesperis, komisijas neatkarīgais eksperts – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rektors Guntars Prānis un novērotājs ar padomdevēja tiesībām – Latvijas Kultūras darbinieku arodbiedrības federācijas priekšsēdētājs Aldis Misēvičs. Nominācijas komisija pretendentu izvērtēšanā pieaicināja arī citus neatkarīgus ekspertus – Islandes Operas māksliniecisko direktori Steinunu Birnu Ragnarsdotiru (Steinunn Birna Ragnarsdόttir), kā arī SIA "Eiro personāls" vadītāju Evitu Mackeviču, kura veica pretendentu kompetenču izvērtējumu.

Kā ziņots, ka 2013. gada vasarā toreizējā kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende (NA) atlaida ilggadējo Latvijas Nacionālās operas vadītāju Andreju Žagaru, to pamatojot ar uzticības zaudēšanu, un iecēla jaunu operas valdi, kurā darbojas tobrīd vairāku uzņēmumu mārketinga un biznesa vadītāja Inese Eglīte un Latvijas Televīzijas kultūras raidījumu satura redaktore muzikoloģe Daina Markova. Drīzumā pēc LNO skandāliem amatu zaudēja arī pati Jaunzeme-Grende, bet Nacionālā apvienība amatam izvirzīja tobrīd Latvijas Nacionālā kultūras centra vadītāju Daci Melbārdi. Vēl 2013. gada novembrī par operas vadītāju kļuva komponists un uzņēmējs Zigmars Liepiņš.
2016. gada rudenī Liepiņš un Kultūras ministrija vienojās par sadarbības turpināšanu uz vēl trim gadiem. Pagājušā gada vasarā Liepiņš paziņoja, ka nekandidēs uz Latvijas Nacionālās operas valdes priekšsēdētāja trešo pilnvaru termiņu.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !