Foto: Andrejs Strokins

Februāra otrajā nedēļā sāksies ziemas filmēšanas periods režisora Māra Martinsona vēsturiskajai spēlfilmai "Zeme, kas dzied", un filmas aktieru atlases aģentūra "Casting Bridge" vairākām epizodēm aicina pieteikties brīvprātīgos masu skatu dalībniekus.

Kā iepriekš ziņots, spēlfilma "Zeme, kas dzied" izstāstīs līdz šim nedzirdētus stāstus par pašiem pirmajiem Vispārējiem latviešu dziedāšanas svētkiem. Tās pirmizrāde iecerēta 2023. gadā, ieskandinot unikālās Dziesmu svētku tradīcijas 150. gadskārtu.

Masu skatu dalībniekus aicina pievienoties filmēšanas procesam kādā no šiem datumiem – 18. februārī Straupē; 20., 22., 23. februārī "Cinevillā"; var izvēlēties tikai vienu dienu vai vairākas, un aģentūra sola rūpēties, lai filmēšanās paliek atmiņā kā piedzīvojums. Īpaši tiks gaidītas sievietes ar gariem matiem un dabīgu matu krāsu un vīrieši ar bārdu.

Pieteikties var, rakstot uz e-pastu kastings@zemekasdzied.lv. Pieteikumā jānorāda vārds, uzvārds, vecums, telefona numurs, vēlamā filmēšanās diena vai dienas un jāpievieno savs foto. Par konkrētu filmēšanas dienu katrs varēs individuāli vienoties ar "Casting Bridge" komandu. Filmēšanā varēs piedalīties tikai ar derīgiem Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātiem.

Spēlfilmas "Zeme, kas dzied" pamatā ir vēsturisks stāsts par pirmo latviešu Dziesmu svētku tapšanu 1873. gadā. Tas bija laiks, kad sākās cīņa arī par sieviešu pašnoteikšanos, tāpēc paralēli vēsturiskajai sižeta līnijai filmu caurvij stāsts par jaunu un izglītotu meiteni Annu, kura vēlas dziedāt korī. Lai arī toreiz tā bija galvenokārt vīriešu nodarbošanās un Vidzemes ciematiņā, kurā Anna uzturas, ir tikai vīru koris, meitene ir apņēmības pilna pārvarēt visus šķēršļus un kopā ar citiem tautiešiem dodas uz Rīgu, lai piedalītos pirmajos Dziedāšanas svētkos.

Filmu veido filmu producēšanas kompānija "K Films". Filmas režisors ir Māris Martinsons, operators – Jānis Jurkovskis, bet scenāriju veidojuši režisors kopā ar Atmodas laika aktīvistu un žurnālistu Daini Īvānu. Filma tiek uzņemta ar Nacionālā kino centra un "Latvijas Mobilais telefons" atbalstu.

Galvenās lomas filmā atveido Andris Bulis, Ainārs Ančevskis, Marta Lovisa Jančevska, Vilis Daudziņš, operdziedātāja Marina Rebeka, kā arī Andris Keišs, Ģirts Ķesteris, Kārlis Dzintars Zahovskis, Ģirts Liuziniks, Nauris Brikmanis, u.c.

Vairāk informācijas par filmu oficiālajā tīmekļa vietnē.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!