Foto: Publicitātes foto
No 4. oktobra, LMT Viedtelevīzijā varēs sekot jaunā Latvijas mini komēdijseriāla "Pilna pastkaste" sižetam, kas vēsta par notikumiem kāda Latvijas ciemata pasta nodaļā. To, kā pēc scenāristu Jāņa Skuteļa, Reiņa Pizika un režisores Unas Rozenbaumas idejas tapis seriāls, atklāj tā režisore.

Seriāla "Pilna pastkaste" filmēšana norisinājusies Jūrmalā, bijušajā Ķemeru pasta nodaļā. "Šī ēka filmēšanai izvēlēta vizuālu apsvērumu dēļ – nevienas skaistākas pasta nodaļas Latvijā nav," pārliecināta seriāla režisore Una Rozenbauma.

Seriāls nofilmēts 10 dienās, taču kopumā projekts top jau aptuveni gadu. Tā kā, atceļot Covid-19 ierobežojumus, iepriekšējā teātra sezona bija mazliet garāka, nekā ierasts, secīga filmēšanas plānošana izrādījās izaicinājums, tomēr viss izdevās lieliski, atklāj režisore.

Šajā seriālā Unas Rozenbaumas domubiedri ir operators Jānis Eglītis, māksliniece Kristīne Abika, kostīmu māksliniece Marta Treine, grima māksliniece Dzintra Bijubena, scenārija konsultants Ivo Briedis un, protams, aktieri – Baiba Broka, Jānis Skutelis, Anta Aizupe, Imants Strads, Ģirts Krūmiņš, Marija Luīze Meļķe, Toms Treinis, Matīss Ozols u. c.

Una Rozenbauma saka - lai nonāktu pie laba rezultāta, ir svarīgi izvēlēties labākos no labākajiem, tos, ar kuriem vistrāpīgāk sakrīt priekšstats par skaisto un smieklīgo. Sava nozīme ir arī labai improvizācijas spējai. "Aktieri diezgan precīzi turējās pie teksta, tomēr vietām pielāgojās situācijai vai tam, kā labāk skan dialogs," atklāj režisore, kurai pašas mīļākās epizodes seriālā ir badmintona spēle, rosība pastā un konkurējošo pasta nodaļu tikšanās stāvlaukumā.

Kā vēstīts iepriekš, notikumu centrā ir četrdesmitgadīgais Ādams Rieksts (Jānis Skutelis), kurš nupat vēl bija populāra ētera personība kādā no Rīgas radiostacijām, taču pēc tiešraides konflikta ar klausītāju no provinces darbu vairs turpināt nevar. Emociju uzplūdā viņš pamet Rīgu, un jau pēc dažām stundām ir pasta nodaļas darbinieks kādā ciematā. Viņa neapslāpējamā prieka dzirksts un spēja ļoti ātri atrast kopīgu valodu ar jebkuru reiz padarīja viņu par radio rīta programmas vadītāju ar labākajiem reitingiem valstī. Kā viņam veiksies provinces pasta nodaļā? Viens ir skaidrs – sākas jauna ēra gan viņa dzīvē, gan ciemata vēsturē.

Seriāls top filmu studijā "Mistrus Media", kas iepriekš veidojusi daudzsēriju filmu "Emīlija. Latvijas preses karaliene", spēlfilmas "Janvāris", "Sema ceļojumi", "Maiņa", "Tēvs Nakts" un "Melānijas hronika".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!