Foto: Kadrs no filmas
No 12. janvāra kinoteātros nonāks Venēcijas kinofestivāla galvenajā konkursā pirmizrādītais spoku stāsts ar Tildu Svintoni abās galvenajās lomās – kulta režisores Džoenas Hogas un producenta Mārtina Skorsēzes filma "Eternal Daughter" ("Mūžīgā meita").

Kā "Delfi" informē filmas izplatītāji no Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF), gotiskās noskaņās ieturētais darbs, kurā pagātnes rēgu apsēstā namā Svintone iejūtas gan mātes, gan meitas lomā, ierindojas starp kritiķu aizvadītā gada favorītfilmām. Ceļu pie skatītājiem Latvijā "Mūžīgā meita" uzsāks ar īpašu Riga IFF Kolekcijas seansu piektdien, 12. janvārī, pulksten 19 kinoteātrī "Forum Cinemas", kurā ar filmu iepazīstinās Riga IFF radošā direktore Sonora Broka.

Filmas sižets aizsākas kādā Velsas nostūrī. Māksliniece Džūlija kopā ar savu māti Rozalindu ierodas kādreizējās dzimtas mājās, nu ērmīgi tukšā un miglas apvītā viesnīcā, kurā sievietes sastop sen paglabātos noslēpumus. Gatavojoties Rozalindas dzimšanas dienai un rakstot scenāriju, kas balstās sarunās ar māti un viņas atmiņu stāstos, līdz ar nakts ēnām Džūliju arvien ciešāk ieskauj spriedze abu nesaraujamajās saitēs.

"Tildai Svintonei sniedzot pārpasaulīgu tēlojumu, atzinīgi novērtētā režisore-scenāriste Džoena Hoga radījusi elpu aizraujošu psiholoģisku spoku stāstu, kas šķetina atvašu un vecāku attiecības un pieaugšanas emocionālo bagāžu," par filmu raksta Rīga IFF rīkotāji.

"Varoņu pieredzi miglā ieskautajā viesnīcā caurvij uzmācīgas skaņas un spiedīgs nemiers, kas līdzinās atmiņu neuzticamajiem impulsiem, atsauces uz pašas Hogas daiļradi, Kubrika "The Shining", ("Mirdzumu",1980) un Hičkoka "Vertigo" (1958), kā arī šausmu kino raksturīgie izteiksmes līdzekļi," turpina filmas izplatītāji.

Kritiķu un skatītāju komplimentus izpelnījusies ne tikai Svintone, bet arī aktrises spaniels, kas, ieņemot centrālu lomu līdzās abām galvenajām varonēm, atzīts par vienu no labākajiem suņiem, kas tēlojuši uz ekrāna.

Foto: Kadrs no filmas

Filmas izpildproducentu Mārtinu Skorsēzi ("Ziedu mēness slepkavas") un Hogu vieno ne tikai līdzīga kino gaume, bet arī darbs pie režisores diloģijas "The Souvenir" ("Suvenīrs", 2019-2021) filmām. Intervijā portālam "Vanity Fair" Skorsēze atklāj, ka Hogas stāstos un varoņos viņš saskata pretējo paša filmu eksplozivitātei – imploziju jeb iekšējo spriedzi –, bet režisores sižetu literāro augstvērtību un emocionālo prizmu pielīdzina Prusta daiļradei. Tāpat ievērojamais režisors un producents, kas netieši pamudinājis Hogu veidot tieši spoku stāstu, izceļ gan autores darbu ainaviskumu, gan prasmi pievērst uzmanību detaļām, viņa paša darbos svarīgus aspektus.

Prestižās Venēcijas kinofestivāla "Zelta lauva" balvas pretendente iekļauta arī vairāku citu ievērojamu festivālu programmās, tostarp pulcējusi skatītājus kino zālēs arī Riga IFF desmitās sezonas ietvaros. Hoga un kritiķu iemīļotā skotu aktrise Svintone jau skolas gados kļuvušas par tuvām draudzenēm un kopā strādājušas pie režisores diplomdarba "Caprice" ("Kaprīze") 1986. gadā. Pēc ilgākas pauzes sieviešu karjeras ceļi atkal krustojās 2016. gadā, atsākot radošo sadarbību pie "Suvenīra". Abu jaunākais kopdarbs "Mūžīgā meita" iezīmē režisores un aktrises tandēma kārtējo triumfu.

No 12. janvāra filmas seansi meklējami arī Latvijas kinoteātru repertuāros.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!