Foto: Unsplash

Šogad Latvijā norisināsies daudz un dažādas Lieldienu aktivitātes, kas lieliski papildinās ierasto olu krāsošanu un svētku mielastu mājās. Automašīnu nomas un pilna servisa līzinga pakalpojumu sniedzējs "Avis" apkopojis astoņas interesantas idejas lustīgai un radošai Lieldienu svinēšanai, ko apvienot ar Latvijas pilsētu apceļošanu un iepazīšanu.

"Lieldienas daudziem saistās ar olu krāsošanu mājās, bet kāpēc gan šajās Lieldienās kopā ar ģimeni nedoties kaut kur tālāk, lai pārvērstu šos svētkus par jaunu vietu iepazīšanu? Mūsu apkopotās aktivitātes būs interesantas gan pieaugušajiem, gan bērniem, kas vēlas svētku brīvdienas pavadīt radoši un aktīvi, vienlaikus izzinot Lieldienu patieso būtību," stāsta "Avis" līzinga departamenta vadītājs Roberts Kovaļevskis.

Porcelāna šķīvju apgleznošana Rīgas porcelāna muzejā

Rīgas porcelāna muzejā norisināsies radošā darbnīca, kurā būs iespējams uzzināt visu par Latvijā ražotiem porcelāna izstrādājumiem, kā arī dekorēt porcelāna šķīvjus Lieldienu tematikā ar virsglazūras krāsām. Pasākums norisināsies 28.-30. martā no pulksten 11.30 līdz 13.30 un no pulksten 15 līdz 17. Aktivitātes būs piemērotas bērniem no sešu gadu vecuma.

Dalība ir bez maksas, taču vietu skaits ir ierobežots, tādēļ nepieciešams iepriekš pieteikties, zvanot uz tālruņa numuru +371 26406354 (no otrdienas līdz sestdienai).

Lieldienu zaķu pēdu meklēšana Salaspilī

No 29. marta līdz 1. aprīlim Salaspilī būs paslēpušies 12 zaķi – dodieties sešu kilometru garā pastaigā, iepazīstiet Salaspili, izmantojiet spēles karti ar uzdevumiem, atrodiet zaķus un sacentieties par balvām! Digitālā karte ir pieejama šeit no 25. marta. Pirms spēles tiks publicēta saite, kurā nepieciešams iesniegt atbildes. 3. aprīlī tiks organizēta izloze, kurā varēs laimēt balvas no vietējiem amatniekiem un mājražotājiem. Plašāka informācija par aktivitāti šeit.

Milzu zaķis Dobelē

Dobeles vēsturiskajā Tirgus laukumā 31. martā no pulksten 11 līdz 14 norisināsies dažādas bērniem saistošas aktivitātes – būs iespēja satikt trušus un kazas, pacienāt viņus ar našķiem, doties poniju izjādē, piedalīties spēlēs, satikt pasaku tēlus, vārīt Lieldienu olas lielajā katlā uz uguns, kā arī radoši tās izdekorēt. Tirgus laukumā tiks uzstādīts arī trīs metrus augsts zaķis, pie kura varēsiet iemūžināt atmiņas skaistās fotogrāfijās.

Olu izstāde un nēģu degustācija Doles salā

31. martā no pulksten 11 līdz 14 Daugavas muzeja parkā norisināsies Lieldienu svinības, kuru laikā būs iespēja krāsot un ripināt olas, piedalīties tradicionālās Lieldienu spēlēs, veidot olu izstādi, doties olu medībās, kā arī degustēt salakas un nēģus kopā ar Doles zvejniekiem. Par mūziku un Lieldienu tradīcijām pasākumā parūpēsies folkloras kopa. Pasākuma laikā būs iespējams arī apskatīt Daugavas stāstu muzeja pamatekspozīcijā. Līdzi nepieciešams ņemt rakstāmpiederumus un skaistāko olu, ar kuru piedalīties Lieldienu olu izstādē. Plašāka informācija par pasākumu šeit.

Olu krāsošanas maratons pasaku pasaulē Tērvetē

Latvijas valsts mežu dabas parkā Tērvetē varēs piedalīties olu krāsošanas maratonā, izzināt pavasara saulgriežu tradīcijas ar folkloras kopu, piedalīties rotaļās un radoši darboties. Apmeklējiet pasākumu 31. martā no pulksten 12 līdz 16, lai piedalītos aktivitātēs pasaku pasaulē. Ņemiet vērā, ka dalībai nepieciešams iegādāties dabas parka ieejas biļetes.

Lieldienu pārgājiens Jelgavas novadā

Ja vēlaties aktīvi sagaidīt svētkus Lielajā Piektdienā, 29. martā, dodieties aptuveni trīs kilometru garā pārgājienā no Ložmetējkalna Jelgavas novadā. Pastaigas noslēgumā būs iespēja sasildīties pie ugunskura, malkot gardu tēju, šūpoties, meklēt un ripināt olas, kā arī tās nokrāsot, izmantojot dabas materiālus. Pārgājiens norisināsies no pulksten 12 līdz pulksten 15. Līdzi nepieciešams ņemt ūdeni, uzkodas un baltas olas krāsošanai. Plašāka informācija par pieteikšanos šeit.

Lieldienu skrējiens Valkā par vienu nokrāsotu olu

Dodieties uz Latvijas – Igaunijas robežu, lai piedalītos Lieldienu zaķa skrējienā. 1. aprīlī jau no pulksten 10 pie Valkas pilsētas kultūras nama būs pieejamas dažādas aktivitātes bērniem, savukārt no pulksten 11 līdz 12 reģistrācija skrējienam. Dalības maksa – viena nokrāsota ola. Izmantojiet unikālo iespēju pilsētas centrā vienlaikus atrasties divās valstīs, apvienojot Lieldienu aktivitātes ar tūrisma objektu apskatīšanu.

Lieldienu šūpošanās un trušu parāde Rīgā

30. martā no pulksten 10 līdz 16 Imantas tirgū bērnu sagaidīs trušu parāde – iespēja gan apskatīt, gan samīļot Lieldienu zaķus no "Trušu muižas". Tāpat kā zaķi, arī šūpošanās ir svarīgs Lieldienu simbols un tradīcija. 31. martā un 1. aprīlī tiks izvietotas īpašas "Saules šūpotnes", kur no pulksten 11 līdz 20 būs iespēja izšūpoties un sekot tautas tradīcijām un ticējumiem. Šūpoles atradīsies Doma laukumā, Rātslaukumā, Līvu laukumā, Bastejkalnā, Ziemeļblāzmas parkā un pie kultūras centriem "Imanta" un "Iļģuciems".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!