Pateicoties atsvaidzinošajām lietus gāzēm un kopēju ieguldītajam darbam, dārzi kuplo lekni un skaisti. Šoreiz, sadarbībā ar pārrobežu tūrisma maršruta "Dārza pērles" autoriem, piedāvājam iepazīties un apceļot kaimiņvalsts Igaunijas dārzus, parkus un īpašās saimniecības.

Jāatgādina, ka šovasar 26.-28.jūlijā Igaunijā un 2.-4.augustā Latvijā dārzu entuziastus un ceļotājus ciemos gaidīs vairāk nekā 30 parku un dārzu saimnieki, kas kopīgiem spēkiem veido jaunu tūrisma maršrutu "Dārza pērles". Akcijas "Atvērtās dienas Dārza pērlēs" laikā katrā norises vietā paredzēti īpaši notikumi, piemēram, koncerti zem klajas debess, radošās darbnīcas lieliem un maziem, lekcijas par stādu aprūpi, bezmaksas ekskursijas un iespēja iegādāties stādus, pastāstīja Lelde Beņķe, projekta "Dārza pērles" sabiedrisko attiecību speciāliste.

Akcijas dalībnieku karte un piedāvājumi atrodami šeit.

Lūk, 10 dārzu idejas, ko apmeklēt jau šajās brīvdienās vai piedaloties jaunajā ceļošanas akcijā!

Lepiku-Mardi saimniecības dārzs

Šajā dārzā apskatāmas vairāk nekā 4000 augu sugas un šķirnes no visas pasaules. Saimniece specializējas retu šķirņu audzēšanā Igaunijas klimata apstākļos.

Sestdien, 27.jūlijā, notiks arī ekskursijas latviešu valodā. 26.un 28.jūlijā ekskursijas latviešu valodā pēc pieprasījuma. Visas trīs dienas darbosies kafejnīca un būs iespējams iegādāties reti pieejamas ziemcietes.

Lepiku - Mardi kolekcijas dārzs
Halinga-Uduvere, Halinga, 87212 Pärnu maakond

Maies dārzs

Šis ir smalks, angļu stilā iekārtots dārzs 1500 kvadrātmetru platībā. Ekskursijas notiks angļu valodā, iepriekš piesakoties, arī krievu valodā. Bērniem paredzēta aktivitāte – kukaiņu meklēšana dārzā. Darbosies kafejnīca, būs iespējams iegādāties interesantas ziemcietes.

Maies dārzs
Västriku 17, Paikuse, 86602 Pärnu maakond

Tammes saimniecības garšaugu dārzs

Tammes saimniecība būs īpaši interesanta tiem, kas vēlas uzzināt vairāk par garšaugu stādīšanu un kopšanu, kā arī augu un dārzeņu izmantošanu kulinārijā.

Atvērto dienu laikā bezmaksas ieeja, darbosies kafejnīca un veikaliņš, kur tiek tirgota tēja, garšaugu maisījumi, ievārījumi un mērces.

Tammes saimniecības garšaugu dārzs
Tamme, Malda küla, 88301 Pärnu maakond

Mikko saimniecības Sirds dārzs

Divus hektārus plašais, angļu stilā iekārtotais dārzs ar iespaidīgu sakņu dārzu pārsteigs apmeklētājus. Kolekcijā apkopoti vairāk nekā 1000 taksonu.

Atvērto dienu laikā 50 procentu atlaide ieejas biļetēm. Apmeklējuma cena 2,50 eiro. Paredzētas ekskursijas, darbosies kafejnīca un vietējo amatnieku darinājumu veikaliņš.

Mikko saimniecības Sirds dārzs
Mikko, Tännassilma küla, Põlva vald, Põlva maakond

Porcelāna dārzs un Septiņu vēju dārzs Muhu salā

Abos dārzos iespējams iegādāties mākslas darbus – porcelāna un keramikas izstrādājumus. 29.jūlijā Igaunijas salās notiek arī Atvērto kafejnīcu dienas, kā ietvaros abos dārzos būs atvērtas pop-up kafejnīcas.

Porcelāna dārza saimniece pati apglezno porcelānu. Viņa īpaši lepojas ar savām 163 rožu šķirnēm un 60 lapu kokiem un krūmiem.

Septiņu vēju dārzā apvienots tradicionālais stils ar mūsdienu elementiem – terasēm un keramikas mākslas darbiem. Te apskatāma plaša graudzāļu un ziemciešu kolekcija.

Septiņu vēju dārzs
Jüri-Jaani Talustuudio, Lõetsa küla, 94749, Muhu vald

Porcelāna dārzs
Uisu talu, Levalõpme küla, Muhu vald

Sangastes pils parks un Kerstnas muižas dendroparks


Muižu cienītājiem patiks vēsturiskie parki Sangastes pils un Kerstnas muižas teritorijā. Abos parkos bezmaksas ieeja.

Sangastes pilī darbosies kafejnīca, būs iespējams piedalīties kopīgas gleznas veidošanā.

Sangastes pils dārzs
Lossiküla, 67005 Valga maakond

Kerstnas muiža
Kärstna, 69702 Viljandi maakond

Rannametsas arborētums

Foto: DELFI

Sāremā jeb Sāmsala ir iecienīts atpūtas galamērķis ceļotājiem no Latvijas. Tomēr daudzi nezina, ka salā atrodas Rannametsas arborētums ar vairāk nekā 1000 taksonu, to skaitā ļoti retu koku šķirnēm. Ieeja bez maksas, darbosies kafejnīca.

Vairāk par to, ko apskatīt Sāmsalā, lasi šeit.

Rannametsas arborētums
Vintri küla, Saaremaa vald, 93237 Saaremaa

Nurgas saimniecības dārzs

Šī saimniecība jūlija otrajā pusē īpaši lepojas ar plašo un smaržīgo flokšu kolekciju. Te iespējams gan iegādāties augus, gan apgūt ieteikumus to kopšanai.

Atvērto dienu laikā 50 procentu atlaide apmeklējumam. Ieejas maksa 2 eiro.

Nurgas saimniecības dārzs
Nõrga, Metsküla, Põhja-Sakala vald, 71302 Viljandi maakond

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!