Foto: Reuters/Scanpix

Gudra, talantīga un savu dzīvi nepasniedz uz paplātes – tāda ir Natālija Portmena. Ko gan vēl vairāk no sievietes varētu vēlēties? Savu talantu attīstījusi jau kopš bērna kājas, taču ar gozēšanos kameru priekšā viņai vien nepietika. Kā viņa sasniedza savus mērķus un spēja kā fēnikss atdzimt no pelniem, kad karjera balansēja uz naža asmens? Par to šoreiz!

Pasaulslavenā aktrise ir zināma teju visiem. Vīrieši viņu varētu atpazīt no "Zvaigžņu kariem" ("Star wars"), bet sievietes – no "Melnā gulbja" ("Black Swan"). Savas karjeras laikā attīstījusi sevi profesionāli un ieguvusi "Oskaru", bet tajā pašā laikā atradusi spēku, lai turpinātu savu iesākto arī tad, kad neviens režisors viņu nevēlējās redzēt savās filmās. Viņa ir viena no aktrisēm, kura noteikti lauž mītus par to, ka daudzas slavenības nav sevišķi intelektuāli apdāvinātas. Vēl jo vairāk – viņa pierādījusi, ka ir ārkārtīgi gudra, un atradusi iespēju sabalansēt savu karjeru ar studijām Hārvardā. Bet – kā valdzinošajai aktrisei iet mīlas frontē, ņemot vērā, ka viņa savas attiecības un privāto dzīvi nevēlas visiem atrādīt? To lasi turpinājumā!

Kā aizsākās Natālijas spožā karjera

Foto: Reuters/Scanpix

Kā 'Zvaigžņu kari' gandrīz sabojāja Portmenas karjeru

Foto: Reuters/Scanpix

Karjera tikai augšup – ceļš līdz 'Oskaram' un citām balvām

Foto: Reuters/Scanpix

Ne tikai laba aktrise, bet arī ģēnijs

Foto: Reuters/Scanpix
Neskatoties uz viņas plaukstošo karjeru, viņa ļoti vēlējās arī iegūt labu izglītību, tāpēc Natālija pabeidza Hārvardas Universitāti ar teicamību un pēc tam devās arī uz Hebrevas universitāti.

Natālija vēlāk teica kādā uzrunā Hārvardas Universitātes studentiem teica: "Savā ziņā es jutos tā, it kā kaut kas būtu bijis sajaukts, ka es nebūtu bijusi pārāk gudra, lai iederētos šajā kompānijā, bet tajā pašā laika – katru reizi, kad es atvēru savu muti, man bija jāpierāda, ka es neesmu tikai stulba aktrise."

"Daudzi uzskata, ka es tiku Hārvardas universitātē tikai tāpēc, ka es biju populāra, un dažreiz es pat sāku domāt tāpat." Tomēr, salīdzinot ar citiem viņas studiju biedriem, Portmena izvēlējās daudz sarežģītākus kursus, piemēram, neirobioloģiju.

2003. gadā viņa pabeidza studijas Hārvardā un ieguva grādu psiholoģijā. Pēc tam viņa devās uz Hebrevas universitāti Jeruzalemē, kurā iestājās vēl pāris kursos.

Pasniedzēji viņu raksturoja kā ārkārtīgi inteliģentu un centīgu studenti. Un ne velti, jo viņa gan pelnīja labas atzīmes kā studente universitātē, gan pierādīja savas labās valodu zināšanas prasmes – angļu un ivritu, kā arī franču, vācu, japāņu un spāņu valodu. Turklāt divreiz publicējusies zinātniskajos žurnālos.

Interesanti, ka uz "Star Wars" grezno pirmizrādi viņa nedevās, jo bija jāmācās gaidāmajiem eksāmeniem. Viņa intervijās atzinusi, ka, lai arī izglītības iegūšana traucēja viņas profesionālajai karjerai, viņa labāk ir patiešām gudra, nevis tikai tik gudra, lai varētu filmēties.

Jāpiemin arī tas, ka viņas IQ līmenis, kas svārstās ap 150 līdz 160 punktiem, ir pielīdzināms ģēnija līmenim.


Romāniņi ar slaveniem vīriešiem Holivudā

Jāatzīst, ka savas simpātijas, randiņi vai attiecības Portmenai, protams, ir bijušas, bet tomēr tās nav tik skaļi "izvazātas" pa visiem medijiem. Daudzi avoti min, ka romantiskos sakaros aktrise ir iesaistījusies arī ar Heidenu Kristensenu no "Star Wars", Džūdu Lovu, ar kuru kopā piedalījās filmā "Closer", kā jau tika minēts iepriekš, klīda baumas arī par Šonu Penu un pat mūziķi Moby. Tāpat vairākos pasākumos aktrise pieķerta arī ar aktieri Rodrigo Santoro no filmas "Love Actually". Tiesa, šīs būtu detalizēts uzskaitījums ar tiem vīriešiem, ar kuriem viņa sagājusies vai pavadījusi kopīgu laiku.Taču lielāku cilvēku uzmanību piesaistīja Portmenas attiecības ar hipijmūziķi Devendru. Pēc filmēšanās dziesminieka Devendra Banharta dziesmas "Carmensita" video rullītī, jauna mīlestība bija dzimusi. Pasaule par to vairāk uzzināja tad, kad mediji bija pieķēruši abus balodīšusbučojoties uz ielas.Abi diezgan krasi atšķirīgie talanti satikās līdz 2008. gadam, taču pēc tam katrs aizgāja savu ceļu, aizbildinoties ar to, ka ir pārāk atšķirīgi viens otram un nopietnākas attiecības starp abām zvaigznēm vienkārši nav iespējamas.Lūk, neliels ieskats "Carmensita" video klipā, kurā piedalās arī Portmena.

'Melnais Gulbis' atnes aktrisei 'Oskaru' un vīru

Foto: AFP/Scanpix
Pēc tam Portmena atrada jaunu mīlestību, taču pārāk centīgi viņai nebija jāmeklē, jo ar topošu vīru viņa satikās "Black Swan" filmēšanas laukumā, kurā Bendžamins Milpjē bija horeogrāfs. Abi sāka draudzēties jau filmēšanas laikā, taču pavisam drīz viņi atklāja, ka ir jau saderinājušies un bērna gaidībās. Šīs grūtniecības dēļ Portmena atteicās no sava ilgu laika piekoptā ēšanas stila jeb vegānisma. Uzzinot par to, ka ir stāvoklī, viņa atsāka ēst, piemēram, pienu, sieru, olas un biezpienu. 2011. gada jūnijā Portmena pasaulē laida dēlu – Alefu.

Runājot par gredzenu mīšanu, 2012. gadā "Oskara" balvas pasniegšanas ceremonijā abi bija pieķerti ar laulību gredzeniem pirkstos, taču abu preses pārstāvji nekādu detalizētu informāciju sakarā ar šo jautājumu nesniedza. Pēc tam vasaras izskaņā viņi apprecējās nelielās un diezgan noslēgtās kāzās Kalifornijā.

Pāris izdomāja pārcelties dzīvot tepat uz Eiropu – par mājām viņi tagad sauc salīdzinoši netālo Franciju.

Tāpēc jāsaka, ka filma "Black Swan" ir aktrises labākais veikums – iegūts ne tikai savs pirmais "Oskars", bet arī savs pirmais un, cerams, vienīgais vīrs.

Jāatzīst, ka Portmena vienmēr centusies turēt savu dzīvi pēc iespējas tālāk no mediju vērīgajām acīm, tāpēc viņas karjeru un dzīvi nevarētu dēvēt par ārkārtīgi skandalozu.

Raksta tapšanā izmantota informācija no Biography.com, Usmagazine.com, Imdb.com, Mtv.com, Dailymail.com, Washingtonpost.com, Businessinsider.com,

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!