Foto: Shutterstock
Eglīte ir viens no simboliem, bez kura daudzi pat nevar iedomāties decembri un Ziemassvētkus. Taču, ko darīt, ja brangai rotai vietas nepietiek, ja nolemts šogad iztikt bez kuplās skaistules vai gribas neordināru eglīti? "Real Simple" iepazīstina ar vērā ņemamiem ieteikumiem, kā pucēt māju svētkiem.

Eglītes mini versija


Lai gan dziesmās eglīte parasti tiek raksturota kā brangā skaistule, nebūs ne vainas arī minimālisma stilā ieturētai eglītei, kuras zaros sakārt pa bumbiņai. Starp citu, šādā variantā ir svarīgi padomāt gan par oriģinālu egles "kāju", gan arī kādu skaistu elementu tai blakus. Kā redzams piemērā, grozā iespējams salikt dažas malkas pagales, kas aptītas ar lampiņu virteni.

Egle uz tāfeļsienas


Kad aizsākās tāfeļsienu "bums", tās varēja redzēt daudzos mājokļos. Ja arī kādā tavas dzīvesvietas telpā izmantots šis risinājums, uz tā iespējams paša spēkiem uzzīmēt savu Ziemassvētku idilli. Pietiks, ja tikai izzīmēsi kontūras – eglīti rotāt var ar lampiņu virtenēm, bet virs tāfeļsienas kamīna uzlikt rūķu cepuri. Beigās varēsi priecāties par 3D kompozīciju!

Kreppapīra eglīte


Ģeometriski eglīte atgādina trijstūri. Pēc šī principa iespējams izveidot kreppapīra eglīti uz sienas, kas ir labs variants, ja ikdienā pa māju staigā ziņkārīgi mājas mīluļi vai tikko uz kājām nostājušies bērni. Lai eglīte izskatītos interesantāk, izvēlies divu krāsu kreppapīrus, piemēram, baltu un zelta, bet pēc tam dažādu izmēru strēmeles piestiprini vienu virs otras.


Sienas trepes


Ja vēlies ieturēt minimālisma stilu, labs variants ir tukšā vietā pie sienas piestiprināt kāpnes, kurām apvīt egļu zariņi. Kur dabūt kāpnes? Apjautājies kaimiņiem, radiniekiem un draugiem, kuriem ir lauku māja/vasarnīca, vai tālākajā šķūņa stūrī nestāv neizmantotas trepes. Iespējams, būs nepieciešams pielikt roku to atjaunošanā, taču šis elements lieliski kalpos arī kā vieta, kur piestiprināt pārsteigumu zeķes bērniem.

Sienas eglīte no skuju rindām


Šis ir interesants variants, kuru iespējams pielāgot dažādiem mājokļiem. Stilizēto eglīti, kas sastāv no skuju rindām, iespējams veidot gan ļoti lielu, gan arī pavisam mazu – svarīgākais ievērot trijstūra formu. Šādā veidā mājās parādīsies gan Ziemassvētku noskaņa, gan arī aromāts, par ko parūpēsies smaržīgās skujas.

No zariem


Lai būtu sajūta, ka mājās ir īsts kociņš, var ņemt talkā zarus, kas salasītī tuvējā mežā. Zarus kārto vienu virs otra, bet galos izgrebj caurumus. Pēc tam visus zarus savieno ar striķi, kas izvilkts tiem cauri. Dekorē pēc sirds patikas – ar bumbām, gaismiņām, sniegpārsliņām un ziemeļbriežiem.

Kontūras egle


Lai nebūtu jālauza galva, kā atrisināt birstošo skuju situāciju, iespējams izveidot sienas eglīti, kuras akcents likts uz kontūru. Izvēlies līmlenti vēlamajā krāsā un dizainā, bet pēc tam izveido uz sienas eglītes aprises. Rotā ar bumbiņām vai citiem dekoriem, kas piestiprināti ar lipekļiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!