Foto: Shutterstock

Līdz ar lejupslīdošo termometra stabiņa rādījumu, rāmāka kļuvusi arī saviesīgā dzīve – mierīgā Advente rosina pavadīt vairāk laika mājās, bet rodas jautājums: Kā šo laiku pavadīt saturīgi? Myhome.ru iesaka to izmantot mājokļa interjera uzlabošanai, turklāt netērējot tam ne centu no ģimenes budžeta. Lūk, pāris iedvesmojošas idejas, lai brīvdienās varētu paveikt ko lietderīgu.


Žanra klasika – mēbeļu pārkārtošana

Foto: Shutterstock

Projekts "mēbeļu pārkārtošana" ir vienkāršs un sarežģīts vienlaikus. Gribas, lai gala rezultāts būtu labāks, nekā iepriekš. Padomā, kāds ir tavas ģimenes dzīves stils? Ko jūs mīlat darīt? Ja, piemēram, esat kaislīgi galda spēļu cienītāji, tad vismaz daļu dzīvojamās istabas zonas varat pakārtot šai vajadzībai. Ja esat lieli lasītāji, tad koncentrējiet apgaismes ķermeņus uz lasīšanas zonām. Jūsu mājās cieņā ir kino vakari? Izveidojiet improvizētu kinozāli.

Izmanto krājumus

Foto: PantherMedia/Scanpix

Teju katrā mājā ir atrodami dažādi celtniecības un citu materiālu atlikumi. Padomā, pameklē informāciju internetā, un tu noteikti atradīsi pielietojumu aizsāktajām krāsu bundžām, tapešu pārpalikumiem, tukšām pudelēm, auduma lentītēm un vīna korķiem. Nokrāso krēslu, grāmatplaukta iekšējo virsmu, daļu sienas, pagatavo dekoratīvas sveces, trauku paliktņus u.tt.

Darbojies ar audumu

Foto: Publicitātes foto

Tieši tekstilizstrādājumi ir tie, kas piešķir mājai mājīgumu. Un tie nevar sevi uztaisīt paši. Ļoti iespējams, ka kāda skapja tālākajā plauktā slēpjas mammas vai omes dāvātie aduma atlikumi. Izdomā, kā vari tos izmantot interjera atsvaidzināšanai. Atkarībā no auduma daudzuma, pašuj aizkarus, salvetes, dīvāna spilvenu pārvalkus. No mazajiem auduma gabaliņiem vari veidot darbus "patchwork" stilā. Iespējams, ka, sākot darboties, atklāsi sevī talantu un šūšana kļūs par tavu hobiju, kura apgūšanai varēsi veltīt visus garos ziemas mēnešus.

Nomaini gultas veļu

Foto: Shutterstock

Nomaini garlaicīgo, vienkrāsaino gultas veļu ar košām krāsām un apdrukām. Uzmundrinoši krāsu salikumi un aktīvi printi būs īsti laikā. Jebkuru istabu, nomainot tekstilijas - spilvenus, segas, aizkarus, var pārvērst līdz nepazīšanai! Neaizmirsti no skapjiem izņemt siltos pledus - tie šinī sezonā noteikti noderēs.

Kolekciju eksponēšana

Foto: Shutterstock

Veci plakāti, no ārzemēm atvestās avīzes – to visu var pārvērst par dekoratīviem elementiem, ierāmējot un pieliekot pie sienas. Ja kādā atvilktnē glabājas senlaicīgi apsveikumi, pagatavo no tiem glītu virteni un piekarini redzamā vietā. Šādas virtenes var kalpot arī kā savdabīgi svētku rotājumi

Rotaļas ar spoguli

Mēģini izdomāt jaunas atrašanās vietas esošajiem spoguļiem. Piemēram, lielo koridora spoguli vari gareniski piestiprināt pie virtuves sienas, gluži kā savdabīgu gleznu. Spoguļu pārvietošana ļaus vizuāli mainīt telpas apjomu un formu. Pareizi novietoti tie ienesīs telpā arī vairāk gaismas.

„Ieslēdz” detaļu potenciālu

Foto: Shutterstock

Arka, kolonna, cilnis, kamīns, niša – visas šīs athitektoniskās īpatnības ir iespējams efektīgi izmantot savā labā. Kādi ir varianti? Izgaismo, nokrāso, ierīko plauktus, izdaiļo ar fotogrāfijām.

Fotogrāfiju spēks

Foto: Shutterstock

Pārskatot ģimenes arhīvu, noteikti atradīsi neparastas fotogrāfijas, kuras vari izmantot mājokļa dekorēšanai. Tās izcelt palīdzēs vienkārši, pašgatavoti rāmīši. Būs patīkami katru dienu kavēties siltajās atmiņās, kad bērni vēl bija mazi un jūs - tik jauni un bezrūpīgi.

Tuvāk dabai

Foto: Shutterstock

Vasarā salasītie oļi, dzintari, jūras izskalots un nopulēts koka gabals, egļu čiekuri, smiltis, kastaņi, sausie ziedi – liec lietā savu izdomu un pierādi, ka telpas dekorēšanai var noderēt jebkurš dabisks materiāls.

Augļi un dārzeņi

Foto: DELFI

Uzglabā augļus un dārzeņus glītās kastītes vai citos dabīgu materiālu traukos. Šādi tu tos varēsi izmantot arī kā mājokļa dekoru. Piemēram, mandarīni vai āboli koka bļodā taču izskatās tik skaisti. Lielisks virtuves dekors ir dažādu krāsu un formu ķirbji.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!