Foto: Shutterstock
Neatkarīgi no tā cik bieži vai reti tiek izmantota veļas mazgājamā mašīna, ar laiku tajā parādās nogulsnes un netīrumu nosēdumi. Kā ar to tikt galā bez santehniķa palīdzības?

Veļas mazgājamai mašīnai ir jābūt tīrai, jo kā gan citādāk mēs varam izmazgāt drēbes, ja pati ierīce nav izmazgāta. Turklāt veļas mašīnas iekšējā tīrība nodrošina atbilstošu ierīces tehnisko stāvokli.

Nepieciešmais:

  • Gumijas cimdi
  • Sausi dvieļi
  • Bļoda ar siltu ziepjūdeni
  • Etiķis vai citronu sula
  • Zobubirste

Veļas mašīnas uzkopšanas darbi jāsāk ar ierīces izslēgšanu un vada atslēgšanu no elektrības.

Vispirms atver nodalījumu, kur tiek iebērts vai ieliets veļas pulveris. Kārtīgi iztīri šo nodalījumu, lai tur neatrastos pulvera nosēdumi. Šim procesam var izmantot samitrinātu lupatiņu un izslaucīt ar to šo tvertni. Šaurākās vietas, kur ir grūti aizsniegt netīrās vietas, tīri ar zobu birsti, taču pēc tam birsti noteikti jāizmet, jo tā nedrīkst tikt izmantota zobu mazgāšanai. Bet to var pietaupīt citiem tīrīšanas darbiem.

Katrai veļas mazgājamai mašīnai noteikti jābūt filtram, parasti tas novietots aiz paneļa ierīces apakšā vai vienā no apakšējiem stūriem. Filtru var izmazgāt arī mājas apstākļos, tikai jāatrod tā novietojums un tas prātīgi jāizņem. Izņemot filtru, var sākt tecēt ūdens, tāpēc paklāj uz grīdas dvieli, kur uzsūkties liekajam šķidrumam. Izskrūvē vai izņem filtru, iztīri to no sakrājušiem netīrumiem un ievieto to atpakaļ.

Atverot veļas mašīnas durvis, gumijas uzmavās noteikti būs sakrājušies netīrumi un nogulsnes. Arī šīs šaurās vietas var iztīrīt ar zobu birstes palīdzību vai samitrinātu drānu. Veļas mašīnas durvis var nomazgāt ar siltu ziepjūdeni vai stikla virsmu tīrītāju. Ja nepieciešams, veļas mašīnas ārpusi var noslaucīt ar viegli mitru drānu.

Smakas novēršana

Viens no vienkāršākajiem veidiem, kā veļas mašīnai atkal likt spīdēt un laistīties un arī novērst smaku, ir citronskābes pievienošana veļas pulvera nodalījumā. Pievieno aptuveni 60 g citronskābes, ieslēdz ierīci uz maksimāli karstāko temperatūru un ļauj veļas mašīnai veikt pilnu ciklu. Karstais ūdens un citronskābe radīs reakciju, kā rezultātā kaļķakmens nosēdumi, sasmakums un netīrumi tiks likvidēti.

Arī etiķim piemīt spēja likvidēt nepatīkamu aromātu, tāpēc arī to var pievienot pulvera nodalījumam un ieslēgt ierīci mazgāšanas režīmā. Ja nepatīkama smaka ir bieža parādība, tad pēc veļas izmazgāšanas atstāj ierīci nedaudz atvērtu, lai tā izvēdinātos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!