Foto: stock.xchng

Ja arī tavā veļas mazgājamā mašīnā parādījušās kaļķakmens nogulsnes un tā sauktin sauc pēc neliekas apkopes, ir laiks izmantot kādu sen aizmirstu, bet efektīvu paņēmienu ar citronskābi.

Ja tavā veļas mašīnā izveidojušās pelēki brūnas nogulsnes, tas nenozīmē, ka nepieciešams izsaukt santehniķi. Tā ir pavisam normāla parādība, ja ikdienā veļa tiek mazgāta 40 – 60 grādu temperatūrā. Ja veļa tiktu mazgāta augstākā temperatūrā, tad nogulsnes tik ātri neizveidotos, karstā ūdens dēļ.

Efektīvs un labs līdzeklis, ar kura palīdzību atbrīvoties no šiem nosēdumiem, neizmantojot ķīmiskos līdzekļus, ir citronskābe. Ieber divas paciņas citronskābes (60 g) pulvera nodalījumā, ieslēdz veļas mašīnu uz karstāko ūdens režīmu (90 grādi), un ļauj veļas mašīnai iziet pilnu ciklu. Citronskābe palīdzēs atbrīvoties gan no nogulsnēm, gan sasmakuma, kas ar laiku var parādīties. 

Citronskābi var aizstāt arī dzeramo sodu, bet tad tādā gadījumā ir nepieciešami aptuveni 150-200 g dzeramās sodas. Šo paņēmienu vari izmantot ik pa laikam, lai nogulsnes nepaspētu izveidoties, tāpēc profilakses pēc, to vari veikt reizi divos mēnešos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!