Foto: PantherMedia/Scanpix

Lai arī cik patīkami būtu pēc veļas mazgāšanas un žāvēšanas sajust svaigo aromātu, ir pāris fakti, kurus uzzinot, varbūt nevajadzētu aizrauties ar veļas mīkstinātāja lietošanu.

Mikrošķiedras

Regulāri lietojot veļas mīkstinātāju, tas spēcīgi pieķeras audumam, līdz ar to paliek sastāvā pat pēc vairākām mazgāšanas un žāvēšanas reizēm, attiecīgi - bojā mikrošķiedras, neļaujot neļauj absorbēties putekļiem, tāpēc auduma šķiedras nodilst ievērojami ātrāk. Audumā esošās mikrošķiedras var radīt alerģisku reakciju, jo tās neļauj ādai ''elpot'', tāpēc cilvēkiem ar alerģiskām ādas slimībām vajadzētu izvairīties no veļas mīkstinātāja lietošanas.

Sporta apģērbs

Fiziskām aktivitātēm paredzētais apģērbs tiek ražots no speciāla auduma, kas absorbē sviedrus un ļauj ādai elpot, taču lietojot veļas mīkstinātāju, audums tiek noklāts ar neredzamu kārtu, kas liedz audumam pildīt nepieciešamās funkcijas.

Dvieļi

Dvieļu mazgāšana ar veļas mīkstinātāju ir visbiežāk sastopamais paradums, jo tas dvieļus padara šķietami mīkstākus un aromātiskākus, taču patiesībā tie ar laiku arvien sliktāk absorbē mitrumu. Īpaši tas attiecas uz frotē un pūkainiem audumiem, kas ar laiku arvien sliktāk uzsūc mitrumu, un tā kā dvieļu lietošanā tā ir nepieciešamība, vajadzētu atteikties no veļas mīkstinātāja lietošanas.

Viegli uzliesmojošs

Izrādās, regulāra veļas mīkstinātāja izmantošana padara audumu viegli uzliesmojošu, tāpēc saskarsmē ar uguni tas ir bīstami.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!