Foto: Shutterstock
Regulāri lietojot veļasmašīnu, it īpaši, ja ir kaļķains ūdens, iekšpusē veidojas nogulsnes un tā šķiet tik netīra, ka nemaz negribas tajā mazgāt drēbes. Čaklā ierīce arī pelnījusi laiku pa laikam tikt izmazgāta, un šajā sakarā vari izvēlēties kādu no trim opcijām, ko piedāvā ''Popsugar''.

Etiķis

Viens no vieglākajiem paņēmieniem, kā atgūt tīrību veļasmašīnas iekšpusē – pulvera nodalījumā ieliet tasi (150–200 ml) etiķa, ieslēgt to īsākajā mazgāšanas režīmā (neliec iekšā drēbes un neber pulveri vai citu līdzekli!) un gaidi neticamo. Jau pēc dažām minūtēm veļasmašīnas iekšpuse būs gluži kā jaunai – tīra un spoža. Netīrākai veļasmašīnai varbūt vajadzēs pēc tam papildus pārslaucīt ar lupatiņu, bet citi var bez tā pat iztikt.

Soda

Ja lielākā netīrība ir tieši nodalījumā, kur ber veļas pulveri, izmanto sodu. Pietiks ar dažām ēdamkarotēm, lai nodalījumā un arī ierīces iekšpusē atkal atgūtu tīrību. Līdzīgi kā ar etiķi, neko citu iekšpusē neber un neliec, kā tikai sodu, un karstākajā ūdens režīmā uzstādi īso mazgāšanās ciklu. Pēc tam atstāj durvis vaļā un ļauj veļasmašīnai izvēdināties.

Citronskābe

Ja mājās nav ne etiķa, ne sodas, bet kaut kur krājumos ir dažas ēdamkarotes citronskābes, liec lietā to. Ieber veļas pulvera nodalījumā (aptuveni 60 g), nedaudz izbārsti arī tvertnē, kur liek drēbes, un ieslēdz mazgāšanas režīmā ar karstāko ūdeni. Citronskābe lieliski attīrīs iekšpusi no kaļķakmens nosēdumiem, kā arī atbrīvos to no nepatīkamas smakas, ja tāda būs radusies.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!