Foto: Shutterstock
Bez veļas mašīnas mūsdienās jau vairs grūti iedomāties ikdienu. Ierīce kļuvusi par neatņemamu palīgu ikdienas mājasdarbos, tāpēc tiem, kam aktuāla jaunas veļas mašīnas iegāde, noteikti radušies daudz jautājumi, kā iegādāties to uzticamāko modeli.

Aprēķini

Pirms izvēles izdarīšanas par labu kādai konkrētai veļas mašīnai, būtiski saprast, kur tā tiks novietota – virtuvē, vannasistabā vai saimniecības telpā – un cik daudz vietas tai var atvēlēt. Ja platība telpā ir ierobežota, jāapsver iespēja par labu veļas mašīnai ar priekšējo ielādi, tādējādi tās virsmu varēs izmantot dažādu priekšmetu novietošanai. Ļoti mazās vannasistabās veļas mašīnas virsmu var izmantot speciālas izlietnes novietošanai. Savukārt, ja tai paredzētā vieta ir šaura, kompaktāka būs veļas mašīna ar augšējo ielādi. Ierīces dziļums atkarībā no ietilpības svārstās no 33 līdz pat 60 centimetriem, tāpēc, izvēloties īsto, būtiski atcerēties, ka aiz veļas mašīnas jāatstāj vieta arī ūdens caurulēm. Ierasti šajos gabarītos pieslēgvietām tā ir ierēķināta, tomēr, novietojot to nestandarta telpā, ir svarīgi to neaizmirst.

Mājsaimniecībai atbilstoša ietilpība

Veļas mašīna noteikti ir no tām ierīcēm, kas tiek izmantota regulāri, daudzās ģimenēs pat katru dienu, tāpēc pirms veļas mašīnas iegādes pārdomā, cik bieži veļa tiek mazgāta un kādā daudzumā. Ja ikdienā bieža ir segu, galdautu, dvieļu, gultasveļas komplektu mazgāšana, tad ar to vien ir gana vienam mazgāšanas ciklam. Pārdomā, cik liela ietilpība būtu optimālā tavai mājsaimniecībai, tādā veidā pirkums noteikti būs krietni izdevīgāks.

Foto: Shutterstock

Izvērtē programmas un iespējas

Veļas mašīnas izvēle cieši saistīta arī ar apģērbu klāstu un ikdienas aktivitātēm – ja ģimenē ir bērni vai esi jaunā sportista mamma, vai varbūt tavā skapī ir vairākas zīda kleitas, būtiski apskatīt veļas mašīnu piedāvātās programmas, kas pielāgotas dažādām vajadzībām, – sporta tērpiem, bērnu drēbēm, vilnai, apakšveļai, melnam vai krāsainam apģērbam u.c., tāpat daudzi ražotāji piedāvā īpaši ātros mazgāšanas režīmus.

Foto: PantherMedia/Scanpix

Lai taupītu naudu arī pēc iegādes

Veikalā katrai veļas mašīnai ir pase jeb informācija ar tās parametriem – energoefektivitāti, centrifūgas apgriezieniem, mazgāšanas kvalitāti, ūdens patēriņu un pat trokšņu līmeni. Sadzīves tehnikas septiņas energoefektivitātes klases apzīmē ar alfabēta burtiem no A līdz G. Labākā ir A klase, kas ne vien palīdzēs samazināt elektrības patēriņu, bet arī saudzēs apkārtējo vidi. Līdz ar jaunākajiem tehnoloģiskajiem risinājumiem, burti tiek papildināti ar "+" zīmēm. Jo tuvāk burts ir alfabēta sākumam un vairāk pievienoto plusu, jo ekonomiskāka ir veļas mašīna.

Salīdzinājumam – A+++ energoefektivitātes klases veļas mazgājamā mašīna elektroenerģiju patērēs par 32 procentiem mazāk nekā A klases. Vairāki ražotāji piedāvā vēl ekonomiskākas iekārtas, tāpēc uz iekārtas tiek norādīta procentuālā atšķirība no labākās klases.

Klusuma pakāpe

Tiem, kam rūp veļas mašīnas klusums vai skaļums tās darbības laikā, to var noskaidrot uz ierīces marķējuma, kur iekļauta informācija par trokšņu līmeni decibelos mazgāšanas un centrifūgas darbības laikā. Par klusu mazgāšanas ciklu var uzskatīt tādu, kas darbojas amplitūdā no 45 dB līdz 65 dB, salīdzinājumam – ledusskapis darbojas 50 dB. Savukārt centrifūgas darbības skaļuma amplitūda ir no 60 dB līdz 70 dB, kas pielīdzināma sarunas radītam troksnim.

Foto: Shutterstock

Ražotāji cenšas dažādi samazināt trokšņu līmeni, piemēram, veļas mašīnā iebūvējot vibrāciju reducēšanas tehnoloģiju jeb sensorus, kas pa veļasmašīnas cilindru pareizi izsvaida drēbes pirms centrifugēšanas.

Veļas žāvēšanas funkcija

Viens no veļas mašīnu raksturojošiem lielumiem ir centrifūgas apgriezienu skaits minūtē. Maksimums, ko piedāvā ražotāji, ir 1600 apgriezieni minūtē, taču atsevišķos mazgāšanas režīmos to ir iespējams mainīt. Ja mājās ir veļas žāvētājs vai veļa tiek ārā uz auklas, tad drēbes nav nepieciešams izgriezt teju sausas un jauno veļas mašīnu var iegādāties ar mazāku apgriezienu skaitu. Pietiks ar 1200 vai 1400 apgriezieniem minūtē.

Padomus un ieteikumus veļasmašīnas iegādē sniedza ''Samsung Electronics Baltics" speciālisti.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!