Foto: Shutterstock
Nereti ikdienas steigā aizmirstam iegādāties laicīgi dažādus tīrīšanas līdzekļus, un veļas pulveris noteikti var būt viens no tiem pirkumiem. Reizēs, kad bez veļas mazgāšanas neiztikt, bet pulveris nav ne šķipsnas, var izmantot alternatīvas metodes, kur lieti noderēs kāds produkts no virtuves plauktiem.

Tautas metodēs ne reizi vien esam pieminēts sodas daudzveidīgais pielietojums, un arī veļas mazgāšanā tā var būt ļoti noderīga. Ne velti savulaik veļas mazgāšanā ar rokām izmantoja tieši sodu, jo tā tikpat labi spēj izmazgāt traipus, kā vairums veļas pulveri vai šķidrie līdzekļi.

Dzeramā soda jāpievieno tanī pašā nodalījumā, kur parasti tiek bērts veļas pulveris, taču sodu vajadzēs mazāk, nekā parasti tiek pievienots pulveris. Vienam veļas mazgāšanas ciklam vajadzētu pietikt ar 2-3 ēdamkarotēm sodas.

Ja esi iecienījis veļas pulveri, pēc kura apģērbs arī patīkami smaržo, arī to var panākt ar alternatīvām metodēm. Piepilini sodai klāt pāris pilienus kādu iecienītu ēterisko eļļu, piemēram, lavandas vai citrusu, un apģērbs arī patīkami smaržos.

Šo pašu metodi var izmantot arī tad, ja veļu mazgā ar rokām, turklāt šis alternatīvais līdzeklis derēs gan krāsainas, gan baltas veļas mazgāšanai. Iespējams, kāda mājās pēc eksperimenta ar šo alternatīvu veļas pulverim tieši soda kļūs par galveno līdzekli veļas mazgāšanā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!