Foto: Shutterstock
Izbaudot viesnīcu apartamentus, ne viens vien sevi pieķēris pie domas – kā iespējams iegūt tik mīkstus dvieļus un kā tos mazgāt, lai tie nezaudētu savu krāsu? Izrādās nav nemaz jāpērk tik bieži jauni dvieļi, ir tikai jāzina pareiza to kopšana.

Pirms lietošanas


Ja nupat iegādāti jauni dvieļi, pirms lietošanas svarīgi tos izmazgāt. Tikai tad dvieļi kvalitatīvi uzsūks mitrumu un ilgāk kalpos. Tā ir bieži pieļauta kļūda – uzreiz izmantot iegādātos dvieļus, jo daudzi nezina, ka ieteicams vienmēr tos izmazgāt un kārtīgi izžāvēt.

Krāsas saglabāšana


Baltas krāsas dvieļi vienmēr jāmazgā ar baltām drēbēm un, vēlams, arī piemērotu mazgāšanas līdzekli ar balinošu iedarbību, bet ko darīt ar krāsainajiem dvieļiem? Kā saglabāt to krāsu? Lai arī krāsainie dvieļi ilgstoši saglabātu savu krāsu, svarīgi tos vienmēr mazgāt ar līdzīgas krāsas drēbēm, vislabāk, dvieļiem vai līdzīgiem audumiem. Piemēram, ja dvieļus mazgāsi reizē ar raupju džinsu, tie zaudēs mīkstās īpašības un kļūs raupji. Ja nav iespējas reizē mazgāt līdzīgas krāsas drēbes un dvieļus, izmanto speciālās, vienreizējās lietošanas veļas mazgāšanas lupatiņas, kas uzsūc krāsu, kas izskalojas drēbju mazgāšanas brīdī. Speciālās lupatiņas palīdzēs izvairīties no situācijām, kad dvielis iekrāsojas no citiem audumiem.

Ja dvieļi laika gaitā sasmakuši vai arī šķiet, ka zaudēta krāsa, pirms mazgāšanas iemērc ūdenī, kam pievienota pustase etiķa, iesaka ''Better Homes and Gardens''.

Foto: Shutterstock

Cik bieži mazgāt


Neskatoties uz to, ka dvieļus tikai saslapinām un tad izžāvējam, tie pietiekami bieži jāmazgā, citādi tie zaudēs mīkstumu un vairs tik labi neuzsūks mitrumu. Dvieļus ieteicams mazgāt ik pēc trim, četrām lietošanas reizēm, un kas nav mazsvarīgi – tie vienmēr pilnībā jāizžāvē pēc lietošanas, un tikai tad tos var atkārtoti lietot.

Svarīgi tomēr katrā dvieļu mazgāšanas reizē izvēlēties līdzīgus audumus, lai krasi neatšķirtos tas, kāds režīms un ūdens temperatūra katram nepieciešama. Tāpēc dvieļus nemazgā kopā ar smalko veļu vai cietām, raupjām drēbēm, centies mazgāt vairākus dvieļus vienā reizē.

Pēc mazgāšanas

Kad dvieļi izmazgāti veļasmašīnā, izņem tos un kārtīgi izpurini. Tādā veidā izdosies saglabāt mīkstumu, tie neizžūs cieti un kokaini. Noteikti nevajadzētu dvieļus žāvēt uz krāsns, kamīna malas vai radiatoriem – tiem jāžūst lēnām un ne pārāk siltā temperatūrā. Protams, to palīdzēs saglabāt arī veļas mīkstinātājs, tomēr ar tā lietošanu ''Tava Māja'' neiesaka aizrauties, jo dzirdēts, ka tas kavē auduma absorbēšanas spējas.
Izmazgātos, rūpīgi izžāvētos dvieļus vislabāk glabāt sarullētā veidā plauktā vai groziņā. Starp sarullētajiem vai salocītajiem dvieļiem var izlikt smaržīgos maisiņus, kādu lavandas zariņu vai speciālus vaska gabaliņus, kas piesūcināti ar aromātiskām eļļām – tad dvieļi būs allaž smaržīgi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!