Foto: Shutterstock
Tiem, kuri ar ēdiena gatavošanu ir uz "tu", cepeškrāsns esamība virtuvē liek sejā atplaukt smaidam, jo paveras vēl neskaitāmi daudz iespēju, ko krāsnī pagatavot. Lai tā kalpotu ilgi un izskatītos kā jauna, "Reader's Digest" eksperti iepazīstina ar cepeškrāsns izmantošanas kļūdām, kuras vēlams izskaust.

Drupaču un šķidrumu ilgstoša atstāšana

Ikdienas virtuves uzkopšanas darbu saraksts parasti aprobežojas ar trauku mazgāšanu un virsmu slaucīšanu, bet plauktu, tostera, plīts un arī cepeškrāsns mazgāšanu bieži vien atstājam lielajai tīrīšanas dienai. Skaidrs, ka visus minētos darbus vienā reizē grūti paveikt, taču cepeškrāsni būtu ieteicams iztīrīt tajā pašā dienā, kad tā izmantota. Un problēma nav meklējama tikai tajā, ka pēc tam to būs grūtāk mazgāt (kas, protams, tā arī būs). Eksperti min, ka tādējādi var arī rasties piedūmojums.

Ieteikumi cepampapīra lietošanā

Ja izmanto cepampapīru, to nepieciešams manīt katru lietošanas reizi vai arī kārtīgi pārliecināties, ka drupačas pēc cepšanas ir likvidētas. Reizēs, kad izmanto restītes, cepampapīru ieklāj apakšā, lai izvairītos no nepatīkamā tīrīšanas darba.

Sasalušu produktu izmantošana

Šo variantu reizēm izmanto slinkie – viņi nevēlas gaidīt, kamēr no saldētavas izņemtais gaļas gabals vai dārzeņi atkusīs, tāpēc liek tos cepeškrāsnī vēl sasaldētā veidā. Šādā gadījumā jārēķinās, ka ar laiku, kuru parasti izmanto konkrētā produkta cepšanai, tev nepietiks. Ēdiens var nebūt līdz galam izcepies, tādējādi pakļauj savu un citu ēdāju veselību riskam.

Restīšu atstāšana pašattīrīšanās laikā

Lai vieglāk būtu notīrīt piekaltušos netīrumus, cilvēki nereti izmanto pašattīrīšanās funkciju, kas ir pieejama dažādiem modeļiem. Šī ir opcija, kad netīrumi tiek sadedzināti ļoti augstā temperatūrā, pārvēršot tos smalkos pelnos. Šķiet loģiski procesa laikā atstāt cepeškrāsnī arī restes, pie kurām piekaltuši pārtikas atlikumi, taču to drīkst darīt vien tad, ja ražotājs instrukcijā šādi norādījis. Pretējā gadījumā tās var mainīt krāsu, kā arī tikt sabojāts pārklājums, kas palīdz restes izņemt laukā.

  • Šajā rakstā iepazīsties ar speciālista ieteikumiem perfekti tīrai cepeškrāsnij.

Kaktu un starpu netīrīšana

Reizēm cepeškrāsns tīrīšana šķiet kā neiespējamā misija, tāpēc par to, kas notiek kaktos, zem tās vai vietā starp stikliem, nebūt negribas domāt. Varētu domāt, ka apslēpto vietu starp stikliem iztīrīt nav iespējams, taču piņķerīgais darbiņš ir veicams. Tev vajadzēs mitrās salvetēs, metāla pakaramo un gumiju – kā darbiņš realizējams, lasi šeit. Atceries, ka tīrīšana nepieciešama arī plīts rokturiem, uz kuriem ar laiku krājās mikrobi un netīrumi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!