Foto: Shutterstock

Virtuve ir viens no saimnieču lepnumiem, tāpēc tās interjers un praktiskās lietas tiek pārdomātas līdz pat mazākajam sīkumam. Allaž virtuvē varēs atrast noderīgas lietas, gan arī tādas, kas īsti savu funkciju nepilda, jo izmantotas ir tikai kādu vienu reizi.

"Tava Māja" piedāvā portāla "Cālis" foruma aktīvistu ieteikumus par pašu noderīgāko lietu, kas ir virtuvē. Ja arī tev ir kāds ieteikums, kas tad ir pati noderīgākā lieta virtuvē, tad padalies ar to komentāru sadaļā!

  • Ja tikai esi ceļā uz savu sapņu virtuvi, tad vari iedvesmu smelties šajā rakstā, kur atrodami dažādi noderīgi ieteikumi ideālās virtuves iekārtošanai.

Tikai atceries, ka tas, kas vienam var šķist noderīgs – citam nē, tāpēc rūpīgi izvērtē savus pirkumus un iekārtojumu virtuvē.

Trauku mazgājamā mašīna

Jāteic, ka pie šīs lietas gan aktīvistu viedokļi dalās, jo vieni saka, ka tā patiešām ir noderīga lieta, kas izcili noder tad, ja mājās ir lielas svinības, bet citi atkal uzsver pretējo.

Tāpat allaž vienmēr būs trauki, kurus būs jāmazgā ar rokām, jo tos trauku mazgājamajā mašīnā nebūs ieteicams mazgāt. "Citreiz gatavošanas laikā ir priekšmeti, kas vajadzīgi atkārtoti – nav laika gaidīt stundu, kamēr traucene mazgā," piebilst aktīviste. "Tāpat ir dienas, kad ir pāris trauki, bet traucenē vairākas dienas krāt negribu smakas dēļ – vieglāk tos pāris traukus ar rokām nomazgāt, nekā dzīt praktiski tukšu mašīnu."

  • Šajā rakstā varēsi izlasīt mītus un patiesību par trauku mašīnas lietošanu, bet šeit to, pēc kādiem kritērijiem izvēlēties trauku mašīnu.

Vairākas rozetes

Rozētēm jābūt ne tikai vairākām, bet tām arī jābūt tieši virs virsmām, lai virtuvē nebūtu nekur jāliecas. Kāda aktīviste iesaka vadus virtuvē ievilkt tā, lai tie nebūtu redzami, bet gan paslēpti virsmās. Tāpat rozetes izskatīsies glītāk, ja tās būs nevis redzamas, bet gan panelī, kas iegremdēts virsmā (var izcelt uz āru nepieciešamajā brīdī).

"Pat ja liekas, ka pietiks un pāri paliks, mūžīgi tāpat kaut kas nebūs ierēķināts un vajadzēs vēl," tā par rozetēm teic kāda aktīviste.

Laba cepeškrāsns

Daudzi noteikti piekritīs, ka virtuvē cepeškrāsns ir obligāta lieta. Kā iesaka foruma aktīvisti, tad izcili, ja cepeškrāsns nav uz novietota uz grīdas, bet gan tā, lai nebūtu jāliecas, lai tajā ieliktu un izņemtu gardumus. Aktīvistes arī īpaši izceļ un novērtē cepeškrāsnis, kurās ir pašattīrīšanās funkcija – pirolīze.

  • Šeit varēsi izlasīt noderīgus padomus cepeškrāsns spodrināšanai. Tajā būs atrodami padomi durvju, restīšu un pannu mazgāšanai.

Ērta un liela atkritumu kaste

Saimnieces atzinīgi vērtē arī lielu un ietilpīgu atkritumu kasti, kura ir noslēgta, nevis atvērtā tipa. Ideālā gadījumā to var novietot kādā skapītī, lai tā virtuvē nav pamanāma. Tiesa, liela izmēra atkritumu kastēm jāmeklē ir atbilstoši maisiņi.

Liels saimes galds

Pie lielā saimes galda ne tikai visi var kopā gatavot ēdienus, bet arī ieturēt nesteidzīgas maltītes, pārrunāt aktuālākās lietas un pabūt visi kopā. "Ir tādi galdi, pie kuriem cilvēki nesēž, tikai piekrāmē šķīvi un iet uz istabu ēst, un ir tādi, kur labprāt pasēž ilgāk, parunājas savā starpā," atzīmē kāds aktīvists.

Dziļa izlietne un izvelkams ūdens krāns

Traukus parocīgāk mazgāt būs lielā un dziļā izlietnē, jo tādējādi netiks nošļakstītas virsmas un skapīši, kas atrodas blakus izlietnei. Izcila kombinācija ir izvelkamais ūdens krāns, jo ar to parocīgi būs nomazgāt katlus, lielas cepešplātis un pannas.

"Lielās cepešplātis nomazgāt viegli, nav jādomā, kā kur sastūķēt, lai neaplej pusi no virtuves! Arī spaini vai augsto vāzi nevajag izlietnē bāzt, izvelc tik krānu," atzīmē kāds aktīvists.

Citas lietas, kas virtuvē tiek atzinīgi novērtētas

"Mans prieks un lepnums virtuvē ir televizors, kuram vietu paredzēju jau māju būvējot," atzīst kāds "Cāļa" foruma aktīvists. Savukārt kāda cita lietotāja lepnums ir skapītis, kurš ir ar masīvkoka virsmu un ritenīšiem. Kā atzīmē aktīvists, tad uz tās var lieliski izrullēt mīklu. Ikdienā gan tas stāvot pabīdīts zem darbavirsmas, bet vajadzības gadījumā tiek pielietots.

Savukārt citi aktīvisti atzinīgi virtuvē ir novērtējuši mikroviļņu krāsni, tējkannu, tosteri, interjerā – lielas virsmas, lielās flīzes, jo tad būs mazāk darba šuvju tīrīšanā, kā arī speciālas un caurspīdīgas plāksnes, ko var pielikt pie sienām, lai tās vieglāk būtu notīrīt. Pie sienām var piestiprināt āķīšus, kur sakārtas lāpstiņas, krūzes, sieti un citas lietas, jo tās allaž būs pa ķērienam. Protams, virtuvē neiztikt bez labām pannām un katliņiem, kā arī asiem nažiem.

Vēl aktīvisti novērtē vairākus plauktiņus, atvilktnes, kā arī tādas atvilktnes, kurās jau ir ievietots atvilktnes organizators. No interjera dizaina vēl aktīvisti norādījuši, ka ir labi, ja virtuve ir aiztaisāma, nevis apvienota ar dzīvojamo istabu, jo tā visā telpā neizplatās ēdienu aromāts.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!