Foto: Shutterstock
Visi vienmēr zina, ka ledusskapī vieta jārod produktiem, kurus jāuzglabā vēsā vietā, lai tie nesabojātos, bet nereti ir arī izņēmumi – ledusskapī tiek uzglabātas arī neēdamas lietas, kurām nav ne mazākā sakara ar ēdieniem.

"Tava Māja" piedāvā "Delfi.lt" apkopojumu par neēdamo lietu ievietošanu ledusskapī, kā arī to, kāpēc tām būtu jāatrod tur vieta.

Noteikti, ka kādu no šīm neēdamajām lietām arī tu savulaik esi ievietojis savā ledusskapī!

Apģērbs

Foto: Shutterstock

Kā skaidro "Delfi.lt", bikses un apģērbu ledusskapī var ievietot, ja apģērbs ir ilgstoši stāvējis skapī un pievilcies ar visai nepatīkamu aromātu.

Protams, var teikt, ka talkā jāņem vien veļas pulveris un veļasmašīna, bet, ja mazgāšanai īsti laika nav, tad droši drēbes var ievietot aukstumā. Tikai jāatceras, ka apģērbs vispirms ir jāievieto plastmasas maisiņā. "Delfi.lt" iesaka, piemēram, džinsa bikses turēt ledusskapī krietnu laika posmu, piemēram, ja apģērbs nepieciešams nākamajā dienā, tad tās var uz nakti ievietot saldētavā, bet no rīta izņemt. Kā sola portāls – no smakas nebūs ne vēsts!

Saldētavā medijs iesaka ievietot arī trikotāžas apģērbus. Šī metode palīdzēs apģērbiem nezaudēt savu formu. Izmazgāts trikotāžas apģērbs ir jāuzklāj uz dvieļa, jāizklāj, jāieliek plastmasas maisiņā un jāieliek vismaz trīs stundas saldētavā. Tad jāizņem laukā un jāpagaida, kad tas ir atkausēts, bet tikai tad drīkst izpakot ārā no maisiņa. Portāls arī brīdina, ka sākotnēji, iespējams, apģērbs būs nedaudz mitrs, tāpēc to nepieciešams novietot vēsākā vietā uz virsmas, lai tas izžūst.

Tāpat saldētavā var ievietot apģērbu, kuram ir pielipusi košļājamā gumija. Tā būs vieglāk neganto lipekli dabūt nost no sava apģērba. Šeit vari izlasīt plašāku informāciju par rīcību un ieteikumiem, ja pamani uz sava apģērba košļājamo gumiju.

Apavi

Foto: Shutterstock

"Delfi.lt" atgādina, ka nepatīkamo smaku var dabūt ārā ne tikai no apģērba, ja to ieliek ledusskapī, bet arī no apaviem.

Tāpat atceries, ka apavus ledusskapī var ielikt arī tādos gadījumos, ja tie ir nedaudz par mazu. "Tava Māja" no pieredzes var teikt, ka šis triks patiešām strādā. Vien nepieciešams apavos ielikt plastmasas maisiņu, piepildīt to ar ūdeni un ielikt pāris stundas saldētavā. Sasaldētais ūdens apavus nedaudz papletīs. Taču atceries, ka nekādā gadījumā nemēģini apavos liet iekšā ūdeni un tad saldēt, jo šādi tiem nodarīsi tikai postu, kā arī tos nāksies žāvēt vairākas dienas.

Šeit varēsi izlasīt plašu aprakstu par to, kā ienēsāt zamšādas, ādas, lakādas un mākslīgās ādas apavus.

Zeķubikses

Foto: AFP/Scanpix

Visas sievietes ir saskārušās ar allaž mūžīgo problēmu – neilona zeķubikšu plīšanu. Lai arī cik rūpīgi un prātīgi tās tiktu uzvilktas, tāpat allaž rodas kāds neveikls misēklis, kā rezultātā tās izirst.

"Delfi.lt" iesaka pirms pasākumiem neilona zeķubikses ievietot saldētavā un pa nakti tās tur atstāt. Kā sola medijs, šādi zeķubiksēm tiks nedaudz paildzināts nēsāšanas ilgums, jo tās paliks nedaudz izturīgākas.

Gultasveļa

Foto: Shutterstock

Medijs atgādina, ka arī gultasveļa nereti ir viena no mikrobu un putekļu ērcīšu iemīļotākajām vietām. Tieši putekļu ērcītes un baktērijas pēļos var sagādāt krietnas galvassāpes mitekļa īpašniekiem, jo tās var aizsākt kādu alerģiju vai to pastiprināt.

Protams, regulāra gultasveļas mazgāšana ir obligāts priekšnosacījums tīrībai, taču, ja šķiet, ka ar to ir par maz, tad nav jāsteidzas uzreiz uz veikalu, lai iegādātos jaunu veļu, bet gan gultasveļu var arī ievietot saldētavā vismaz 12 stundas. Kā norāda "Delfi.lt", tad šādi tiks apkarota lielākā daļa nevēlamo iemītnieku jeb baktēriju.

Tikai atceries, ka arī gultasveļa ir jāietin maisiņā vai arī vakuumā.

Pārtikas plēve

Foto: Shutterstock

Noteikti daudzi ir pieredzējuši kaitinošo cīņu ar pārtikas plēvi, kuru nereti gadās noplēst tā, ka šķiet – viss, tā ir jāmet laukā, jo vairs to nevar normāli attīt.

"Delfi.lt" iesaka pārtikas plēves rulli ielikt ledusskapī, jo tad tā kļūs nedaudz izturīgāka. To vajadzētu paturēt aukstumā vismaz 30 minūtes.

Sēklas

Foto: Shutterstock

Kā norāda medijs, sēklas pārāk ilgi nevar turēt siltā vidē, jo tad tām sāks attīstīties baktērijas, kā rezultātā sēkla vairs nebūs derīga sēšanai. Taču ir viena vieta, kur tās var glabāt ilgāku laiciņu bez rūpēm – saldētavā.

Sēklas var uzglabāt arī uz paplātes, kā arī izņemt un atkausēt tad, kad būs nepieciešams.

"Tavs Dārzs" nesen rakstīja par deviņiem augļiem, kurus var izaudzēt no sēklām vai kauliņa. Arī tur viens no soļiem bija sēklu vai kauliņu ievietošana ledusskapī, lai to sagatavotu tālākiem stādīšanas procesiem.

Ziedi

Foto: Shutterstock

Ja krāšņos ziedus paredzēts dāvināt tikai nākamajā dienā, tad labākais veids to uzglabāšanai būs tieši ledusskapis.

Medijs iesaka ziedu kātus notīt ar mitru papīra dvieli, tad kātus ielikt plastmasas maisiņā, kā arī atstāt pa nakti līdz brīdim, kad būs tie jāizņem ārā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!