Latviešu ceļotāju pāris Alīna un Jēkabs, kuri nesen pabija Palau, nolēma, ka nerīkos kāzas Latvijā, bet gan izvēlējās šo dienu nosvinēt tuvāko lokā eksotiskajās Seišelu salās. Lūk, viņu stāsts par piedzīvoto un praktisko gatavošanos šim lielajam notikumam.

Seko līdzi arī citiem viņu piedzīvojumiem blogā www.sapnumedniece.lv un Instagram profilā.

Seišelu Republika ir 115 salu valsts Indijas okeānā, kas vislabāk pazīstama ar paradīzes cienīgām pastkaršu pludmalēm. Salās dzīvo tikai nepilni simts tūkstoši iedzīvotāju, vairums no kuriem brīvi runā trijās valodās – kreolu, angļu un franču. Te nav lietus sezonas un vienmēr valda patīkams 26-32°C grādus silts laiks, bet ūdens vienmēr ir 28°C. Seišelās nedzīvo nekādi bīstami radījumi un nav jāuztraucas par malāriju vai potēm.

Daba salās ir ārkārtīgi skaista. Caurspīdīgais ūdens ar neskartu zemūdens pasauli un putnu pilnie džungļi piesaista nedaudz vairāk par divsimt tūkstošiem apmeklētāju gadā, no kuriem tūkstotis pāru ierodas, lai tur apprecētos.

Kā izvēlēties valsti, kur apprecēties, un kā legalizēt laulību Latvijā

Ja ir vēlēšanās apprecēties ārzemēs tā, lai laulība pēc tam tiktu atzīta arī Latvijā, vispirms Ārlietu ministrijas mājaslapā jāpārbauda, vai izvēlētā valsts ir pievienojusies Hāgas konvencijai par publisko dokumentu legalizācijas prasību atcelšanu. Dažās valstīs tiek piedāvāta zvērestu atjaunošanas ceremoniju jeb "spēļu kāzas", piemēram, Maldīvās, un pēc tās vienalga ir jādodas uz dzimtsarakstu nodaļu Latvijā.

Mums uz Seišelām ne vēlāk kā divus mēnešus pirms kāzām bija jānosūta tulkotas un notariāli apliecinātas dzimšanas apliecību un pasu kopijas. Pēc tam tur saņemtie kāzu dokumenti bija jātulko latviešu valodā, notariāli jāapliecina un 30 dienu laikā pēc kāzām jāiesniedz Pilsonības migrācijas lietu pārvaldē Latvijā.

Kāzu plānošana Seišelu salās

Parēķinot, cik mums izmaksātu kuplas kāzas Latvijā un cik Seišelu salās, izlēmām par labu eksotikai! Ceremonijas izmaksas ir no 600 līdz 2000 eiro, kam nāk klāt dzīvošanas un ceļa izmaksas. Seišelās nebūs jārūpējas par dekorācijām, jo te tās ir jau no dabas. Tomēr kādā brīdī sapratām, ka ir gan viens aspekts, kas šajās eksotiskajās salās mūs neapmierina, un tas ir pieejamo fotogrāfu līmenis. Tāpēc mēs izvēlējāmies ņemt līdzi fotogrāfi no Latvijas – Kristīni Grīnvaldi. Mūsu kāzu dienā mums pievienojās arī divpadsmit viesu.


Kāzu plānošanu sākām aptuveni piecus mēnešus iepriekš. Izvēloties kāzu norises vietu, mums bija svarīgi, lai svinību laikā pludmalē nebūtu svešu cilvēku, tādēļ izvēlējāmies Siluetes salu, kas ir dabas rezervāts. Pieredzējušo kāzu organizatoru mēs satikām divas dienas pirms kāzām un ļoti atslābinātā divdesmit minūšu sarunā izrunājām visu nepieciešamo. Nekāda stresa!

Kāzas Siluetes salā

Siluetes sala mūs sagaidīja ar dzidrām debesīm, kas saplūda ar tirkīzzilo okeānu, un žilbinoši baltām, samtainām koraļļu smiltīm, kurās mirdzēja tikko izskaloti gliemežvāki. Salas skaistums turpināja mūs pārsteigt katru rītu, pie tā nav iespējams pierast!

No rītiem mēs veldzējāmies dārza dušā, stāvot tieši zem kokiem. Brokastis dalījām ar kabatas izmēra balodīšiem, kas nepārtraukti dūdoja, un fodijiem, kuri izskatās gluži kā zvirbuļi, tikai sarkani. Caurspīdīgajā ūdenī varēja vērot svītrainas zivis, bet pēcpusdienās skatījāmies, kā dzeltenvēderaini sikspārņi ēd augļus tuvējos kokos un tik mīlīgi kustina ausis.

Naktīs Mēness spīdēja tieši virs mūsu galvām kā milzīgs prožektors debesu vidū, tam norietot, varēja redzēt meteorītus un Piena Ceļu. Peldoties naktīs un pakustinot uz akmeņiem augošās ūdenszāles, vērojām bioluminiscējošo planktonu, mazus gaismas uzplaiksnījumus tumšajā ūdenī. Katru vakaru mēs iemigām, klausoties šalcošos viļņus, turpat dažus metrus no mūsu terases.
Viesnīcas darbinieki bija parūpējušies, lai šajā dienā mums nebūtu nekādu rūpju. Kreolu restorāns bijušajā plantācijas īpašnieka mājā mūs uzņēma greznām vakariņām, bet numuriņā mūs gaidīja ziedlapiņu pilna gulta un vanna ar ziediem un putām. Divvientulībā nopeldējāmies arī naksnīgajā okeānā.

Kāzu diena domās ir kā smaržas un garšas pilns albums, kuru pāršķirstīt, aizverot acis. Skaistāku un piemērotāku vietu kāzām ir grūti iedomāties! Daudzi, apskatot fotogrāfijas, teic, ka grūti noticēt, ka tādas kāzas ir īstas, nevis Holivudas filmās redzētas.

Medusmēnesis: Pralēna

Pirmais pieturas punkts medusmēnesī mums bija Pralēnas sala, kur atrodas izslavētais "Vallée de Mai" rezervāts, "Coco de mer" kokosrieksta mājvieta, kas ir lielākā sēkla pasaulē, taču visvairāk tiek uzsvērts fakts, ka tas izskatās pēc sievietes iegurņa (savukārt vīrišķā palma ziedot izskatās pēc… nu jā, viss skaidrs). Pralēnā atrodas arī viena no skaistākajām pludmalēm pasaulē – "Anse Lazio".

Mūsu viesošanās laiks bija nomācies, un drīz vien pēc nokļūšanas viesu namā sāk līt. Ielas kļuva par upēm un mēs pieredzējām īstu tropisku lietusgāzi!

Salā dzīvo vien piecarpus tūkstoši cilvēku, no kuriem lielākā daļa pārvietojas ar autobusu, un radās sajūta, ka tie viens otru pazīst, jo jebkuram sēdošajam tika dots paturēt bērnus, somas un visi draudzīgi čaloja. Vēlāk uzzinājām, ka te var stopēt jebkuru automašīnu un vienoties par cenu. Ejot pa kādu kalnainu ceļu, tā arī izdarījām – vienojāmies par samaksu un galā nonācām, braucot pikapa kastē, kā arī sarunājām, ka pēc saulrieta atbrauks mums pakaļ.

Medusmēnesis turpinās: Ladiga

Apmeklējām arī Ladigas salu, kur atrodas visskaistākā pludmale pasaulē – "Anse Source D'Argent". Ostā mūs sagaidīja saimniece ar automašīnu, jo uz salas nav daudz transportlīdzekļu. Daudzi "autobusi" bija ļoti improvizēti, auto kravas kastēs iekārtoti sēdekļi ar koka jumtiem.

Pirmais iespaids par salu ir tāds, ka te ir simtiem vistu, kas savā nodabā ganās krūmos.


Dzīvojām nelielā viesu namā, kur par mums ļoti rūpējās, numuriņā bija ziedlapiņu jūra, kā arī bezmaksas augļi un dzērieni par godu medusmēnesim. Katru rītu brokastīs mums gatavoja svaigi spiestu sulu no turpat augošajiem mango, karambolas un papaijām.

Salu vislabāk var apskatīt, braucot ar divriteni, taču gandrīz visu līdzeno salas daļu var izstaigāt ar kājām. Kādreiz teju vienīgais transports uz salas bija vēršu vilkti pajūgi. Salas galvenā apskates vieta ir izslavētā pludmale un "L'Union Estate" plantācija, kurā ir saldi smaržojošas vaniļas audzes.
No krāšņās "Anse Source D'Argent" pludmales ar kājām bēguma laikā pa ūdeni iespējams aiziet līdz "Anse Marron" pludmalei, kam piemīt mežonīgs skaistums. Aizbrienot līdz tai, pamanījām, ka ūdens sāk nākt atpakaļ, un aši devāmies prom, jo dziļākajās vietās jau bija gandrīz līdz viduklim, kaut turpceļā tikai knapi līdz ceļiem. Paguvām!

Ladigā arī nirām ar haizivīm, bruņurupučiem un morēnām. Manījām arī rajas un tūkstošiem krāsainu zivju un novērtējām, ka Seišelas ir ļoti labi piemērotas niršanai un snorkelēšanai.

Noslēgumā

Medusmēneša pēdējo nakti pavadījām Maes salas viesu namiņā kalna galā ar skatu uz Viktorijas pilsētu, tālumā vērojot kuģus un citas salas. Šajā salā ir daudz vairāk iedzīvotāju, automašīnu un trokšņu, te kūsā dzīvība pat naktī!

Kāzas Seišelu salās noteikti bija vislabākais iespējamais veids, kā nosvinēt mūsu īpašo dienu, un mēs vēl atgriezīsimies Seišelu salās, lai nosvinētu kādu no kāzu gadadienām!

Uzzini vairāk par to, kā saplānot kāzas Seišelās, blogā Sapņumedniece.lv.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!