Kas varētu svelmes laikā palīdzēt? Varbūt izbrauciens ar "Balto kazu", lidojums ar slotu vai labirinta izstaigāšana koka kājām? Vai slēpņu medības un orientēšanās poligonā, izbrauciens ar SUP dēli vai kartingu, tikšana pāri šķēršļiem tīklu parkā vai izjāde ar zirgu? Atliek tikai izvēlēties sev piemērotāko!

Karstuma rekordi arī šovasar nekrīt, liekot meklēt ne tikai veldzi tuvāk ūdeņiem, bet arī ko interesantu ārpus četrām piekarsušām sienām un pilsētas. Un šajā ziņā Zemgale var palīdzēt – reģiona ainaviskajā dabā atradīsiet interesantus laivošanas un velo maršrutus, dažādas atrakcijas visai ģimenei, kā arī īpašus piedāvājumus lielākas adrenalīna devas cienītājiem, informē Zemgales plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Lujāne.

Vikingu kuģi un raganu lidlauks Aizkraukles novadā

Daudziem jau labi pazīstami laivošanas ceļi pa gleznainajiem Daugavas lokiem, taču patīkamus atklājumus te sola vēl daudz un dažādas aktīvās atpūtas iespējas. Bez vairākiem interesantiem velo maršrutiem te var izbraukt arī ar vikingu liellaivu "Lāčplēsis" un "Nameisis", varbūt pilnīgi no jauna atklājot dižo zemgaļu un sēļu prasmes un tālu izdaudzināto slavu. Tāpat ekskursijas ar kuģīšiem un visdažādāko peldlīdzekļu nomu piedāvā ūdenstūrisma centrs "Balta kaza" un vēl vairāki nomas punkti.

Tie, kuri grib iemācīties ko jaunu, var izmēģināt roku diskgolfa parkā "Apinīši". Šī spēle derēs jebkura vecuma un fiziskās sagatavotības cilvēkiem un ļaus izbaudīt noskaņu sev piemērotā ātrumā. Tikmēr atpūtas kompleksā "Vipēdis" mierīgāku, bet ne mazāk azartisku piedzīvojumi meklētāji atradīs sev labāko makšķervietu, tāpat šeit iespējams iznomāt laivu, lai baudītu romantiskus brīžus saullēktā vai saulrietā.

Meža domino, Daugavas krāces un peintbols Jēkabpils pusē

Ne tikai sporta spēļu laukumus, bet arī trenažierus spēka vingrojumiem, rollerslēpošanu, vissezonu kameršļūkšanu, diskgolfu, dažādas takas un pat lielformāta Meža domino spēli piedāvā Jēkabpils Mežaparks. Tepat, Radžu ūdenskrātuves galvenajā pludmalē, plīvo arī Zilais karogs, pieejama laivu, kajaku, ūdens velosipēdu un SUP dēļu noma. Savukārt asāku izjūtu cienītāji pēc piedzīvojumiem var doties uz lielāko reģiona peintbola parku "X3M".

Izbraucot ārpus pilsētas robežām, atpūtas vietā "Daugmales" gan ģimenes, gan draugu vai kolēģu lokā varēs izbaudīt neaizmirstamu vienas vai divu dienu braucienu pa Daugavas krācēm no Līvāniem līdz Jēkabpilij. Te būs iespēja arī nopērties pirtiņā vai veldzēties baļļā, bet tiem, kuri gribēs izmēģināt laimi copē, ļoti iespējams, izdosies izvilkt kādu ūsaino Daugavas samu.

Zemgales apceļotājiem, kuri vēlas savienot sportiskus un izglītojošus izaicinājumus, patiks olimpiskais pārgājiens "Sēlija" (četrarpus kilometri) pa nemarķētu taku, uzdevumus atrodot digitālajos izziņas punktos.

SUP joga, sacensības un "Crazy cart company" kartingi Jelgavas pusē

Lielāko veikborda un aktīvās ūdens atpūtas parku "Masti" var atrast Ozolniekos, kur iespējams gan izbraukt ar ūdensslēpēm, gan iemācīties veikot profesionālu treneru vadībā. SUP dēļu cienītājiem te pieejama arī SUP joga, bet bērniem – milzīgs piepūšamo ūdensatrakciju parks.

Vilces dabas parka 144 hektāros varēs izbaudīt ne tikai ainavisku skaistumu, bet arī sarīkot diskgolfa sacensību turnīrus. Savukārt futbola, volejbola vai badmintona cienītāji savu iespēju pasportot atradīs atpūtas kompleksā "Grantiņi", kas piedāvā arī makšķerēšanas iespējas, izbraucienus ar laivām un ūdens velosipēdiem, kā arī nakšņošanu kempinga mājiņās un atpūtu VIP pussaliņās un lapenītēs.

Tikmēr adrenalīna cienītājiem sagādāt neaizmirstamas emocijas piedāvā "Crazy cart company" kartingi, ar kuriem varēs gan lieliski pavadīt brīvdienas ar ģimeni, gan doties neaizmirstamā piedzīvojumā, atslēdzoties no uztraukumu pilnas darba dienas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!