Ja uz Ziemassvētkiem nolemts iegādāties suni: ko neteikt jaunajiem saimniekiem
Foto: Shutterstock

Bieži vien, domājot par dāvanām Ziemassvētkos, nākas runāt arī par četrkājainajiem draugiem, ko vecāki, labu gribēdami, sarūpē savām atvasēm. Diemžēl mirkļa iespaidā šī izvēle var izvērsties par nepatīkamām sekām, kad no mājas mīluļa dažādu iemeslu dēļ nākas atbrīvoties. Taču ne vienmēr mīluļa parādīšanās ģimenē Ziemassvētku laikā nozīmē tikai un vienīgi sliktu. Viedokli par to portālā "Dogtime" izteikusi blogere Megija Klensija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Iespējams, jebkurš cits laiks, izņemot Ziemassvētkus, būtu četrkājainajam draugam labvēlīgāks. Sak, kāpēc gan paklausīt bērna vēlmei, ja vēstulē Ziemassvētku vecītim ierakstīts, ka atvase ļoti priecātos dāvanā saņemt mazu sunīti? Vēlme pēc mājas mīluļa ātri aprims un sunim vajadzēs meklēt jaunas mājas. Taču var būt arī pretēji gadījumi, kad uzticamā drauga iegāde ir pārdomāta, plānota un apzināta.

To savā publikācijā centusies paskaidrot arī autore Klensija, uzskaitot dažas frāzes, ko cilvēkiem noteikti nevajadzētu teikt, uzzinot, ka kolēģis, radinieks, ģimenes loceklis vai pat absolūti svešs cilvēks nolēmis uz Ziemassvētkiem kā dāvanu sarūpēt suni.

Tāpat jāpatur prātā, ka suņa izvēle un audzināšana ir katra saimnieka paša ziņā, un nevienam nav tiesību iejaukties ar savas taisnības pierādīšanu cita acīs. Taču savas rūpes un uztraukumu par kāda cilvēka lēmumu var izteikt arī pozitīvā gaismā, apjautājoties par topošā saimnieka iecerēm.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form