Foto: Publicitātes foto

Valsts svētkos 4. un 5. maijā Siguldas Svētku laukumā savu 20. dzimšanas dienu svin arī lielākais un krāšņākais pavasara dārzkopības pasākums – Latvijas Stādu parāde.

Pasākumā piedalās stādu audzētāji no Latvijas, popularizējot un izceļot nacionālo stādu audzēšanas nozari un godinot tajā strādājošos, – ap 300 dalībnieku, kuru vidū ir stādu audzētāji no visiem valsts reģioniem, veidojot plašāko nacionālo stādu gadatirgu. Tāpat arī Latvijas amatnieki un vietējie pārtikas ražotāji ar skaistajiem un gardajiem pārsteigumiem, dārza preču un tehnikas ražotāju pārstāvji.

5. maijā Latvijas Stādu parādi apmeklēja un sveica Latvijas Republikas Zemkopības ministrs Armands Krauze, atklājot arī labdarībai veltīto reto augu izsoli.

Jubilejas Stādu parādi abas pasākuma dienas krāšņo purva taka, kas izveidota sadarbībā arī Latvijas Nacionālo kūdras biedrību, tajā ir izzinoši stāsti par kūdras veidošanos, izmantošanu un pēcizmantošanu, kā arī spēles un atrakcijas mazajiem un lielajiem Stādu parādes apmeklētājiem, sadarbībā ar Rīgas Zooloģisko dārzu.

Tāpat apmeklētājus un dalībniekus priecē trīs izstādes: pirmā "Latvijas dārznieka profils", kur var uzzināt, kāds ir Latvijas dārznieks, kādas ir Latvijas tipiskās stādu audzētavas, salīdzinājumā ar citām valstīm. Otra – fotoizstāde, kas veltīta pasākuma divdesmitgadei, kur bija aicināti iesaistīties un atsaukties arī Stādu parādes apmeklētāji, iesūtot fotogrāfijas no Latvijas Stādu parādēm, ar norādi, kura tā pēc kārtas ir bijusi. Sūtītājiem sarūpētas skaistas un garšīgas balvas. Trešā izstāde veltīta kūdras tēmai, kur demonstrē pirmos rezultātus kūdras substrātiem ar dažādiem piejaukumiem, piemēram, kokšķiedru, salmiem un niedrēm.

Pasākumā ieeja un stāvvietas ir bez maksas, kā arī darbosies palīgi, palīdzot nogādāt stādus uz "stādu garderobi" un no tās uz apmeklētāju automašīnām.

20. Latvijas Stādu parādi rīko nodibinājums "Stādu un kūdras inovāciju fonds" sadarbībā ar Stādu audzētāju biedrību un Siguldas novada pašvaldību.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!