Sajūt zemestrīces un nekošļā ēdienu: ko par kaķiem mums pavēsta zinātne
Foto: Shutterstock

Ja mājoklī dzīvo kaķis, saimnieks par savu mīluli mācās izzināt teju katru dienu. Reizēm mīluļi veic nesaprotamas darbības, citreiz apzināti guļ netīro drēbju kaudzē, nevis jaunajā gultiņā, kas iegādāta īpaši četrkājainajam draugam, bet savu reizi mēdz būt apbrīnojami paredzami. Dzīve ar murrātāju nepavisam nav garlaicīga, un mīluļi pat kļuvuši par nebeidzamu zinātnisku pētījumu dalībniekiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Protams, nevar noliegt, ka visa dzīvā radība ir pētīšanas vērta, tostarp kaķi un suņi. Taču abu sugu saimnieki noteikti piekritīs, ka paredzamāki no abiem ir tieši suņi, kamēr kaķiem atvēlēta noslēpumaina, teju vai neizskaidrojama un visai neatkarīga daba. Lai arī reizēm šķiet, ka kaķi savus saimniekus neklausa, mīluļi tomēr pieķeras cilvēkam, taču nereti to neizrāda tik ļoti, kā saimniekam gribētos.

Lai noskaidrotu, kāpēc kaķi uzvedas tā, kā uzvedas, kā funkcionē viņu organisms un vai tiešām mīluļiem piemīt gandrīz vai pārdabiskas spējas, zinātnieki daudzviet pasaulē ķērušies pie darba, lai uzzinātu, ko spēj četrkājainie draugi. "Pets4homes" piedāvā piecas atziņas, kuras apstiprinājuši aizrautīgie pētnieki.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form