'Mans BIO grozs' – zaļās lapiņas stāsti par labu pārtiku
Svinot Bioloģiskās pārtikas dienu, 23. septembrī Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija sadarbībā ar portālu "Delfi" sāk kampaņu "Mans BIO grozs" – izzinošu raidījumu ciklu par to, kā tiek ražota pārtika Latvijas bioloģiskajās saimniecībās.
Septembra beigas ir ne tikai ražas laika kulminācija, bet arī rudens ekvinokcijas laiks, kad diena un nakts ir vienlīdz gara. Tas simboliski ataino starp pārtikas ražošanu un dabu nepieciešamo līdzsvaru, kas ir arī nozīmīgākais pamatprincips bioloģiskajā lauksaimniecībā.
Raidījuma "Mans BIO grozs" vadītājs, radio balss un digitālā satura veidotājs Lauris Zalāns, apmeklējot saimniecības un izvaicājot ražotājus, pētīs bioloģiskās pārtikas ceļu no lauka līdz šķīvim. Zaļās lapiņas stāsti tiks papildināti katru nedēļu, dodot iespēju skatītājiem uzzināt, ar kādām metodēm bioloģiskie zemnieki audzē dārzeņus, graudaugus, augļus un tējas, iegūst medu, pienu, gaļu un citus produktus.
Eiropas Savienības Bioloģiskās pārtikas diena tiek atzīmēta kopš 2021. gada, lai veicinātu sabiedrības informētību par bioloģisko lauksaimniecību un sekmētu atbildīgu pārtikas patēriņu.

Programma “BioLoģiski” – sabiedrības izpratnes

veicināšanas kampaņa par bioloģisko lauksaimniecību.

LAD projekta Nr. 23-00-S0TV02-000003

Copyright © 2023 AS DELFI. All rights reserved.
Projekts sadarbībā ar:
Mediju komunikācijas eksperts:
Ieva Zeibote
Mediju komunikācijas eksperts:
Ieva Zeibote
PROJEKTA VADĪBA:
Žanete Kļaviņa
IZSTRĀDE:
Krišjānis Bušs
DIZAINS:
Ralfs Eglītis, Oskars Dreģis
SATURS:
REDAKTORS:
Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija
Kristīne Melne, Līga Švāne