Uz sākumu Sākums Pārbaudi sevi! Darīt saskaņā ar dabu Uz veikalu ar savu burciņu Elektroniskais grāmatu plaukts Radīt kopā savām rokām Bioloģiski audzēti graudi Pilsētas 'zaļie pirkstiņi' Stabila un dabīga dzīvesvieta Būvēt pēc sentēvu metodēm Pašiem sava dabiskā pļava Mācīties un iemācīt 'Zero waste' pamperi Dabīgās kosmētikas 'virtuvē' Unikāla biotopa nosargāšana Saldi, bet veselīgi Attiecības bez saistībām Ar pietāti pret senatni Atjaunojamie energoresursi Mini atpūtas nams Likt lietā to, kas ir Veidot patiesu saikni Laistīt dārzu racionāli Viss rokas stiepiena attālumā Tērpties apdomīgi un radoši Ceļot zaļi Elektrības ātrums Krāšņi un atbildīgi Ātrāk, ērtāk un foršāk Atpūsties bez kaitējuma videi Ar maziem soļiem Lietu otrā dzīve Iztikas minimums, dodoties dabā Taupīgas braukšanas māksla 'Zaļās' alternatīvas suņu saimniekiem Dabīgs mēslojums zelta vērtē Viens auto visam mūžam Ieklausīties sevī un dabā Ar mērenību pretī mieram un veselībai Ar gardu muti un nekā lieka Izrauties no pārspīlētas tīrības važām Smaržīgākā eko tualete Izmantot visu, ko var Mantot no cita planētas iedzīvotāja Dabīga un smaržīga alternatīva pārtikas plēvei Dabas spēks kosmētikas maciņā Mīlēt, nevis apēst Tīrīt mājokli ar dabīgiem līdzekļiem Katram atkritumam sava vieta Uz kafejnīcu ar savu taru Bioloģiski vitamīni pilsētas virtuvē Nenoslīkt plastmasas maisiņos Pārvērst vasaras brīvlaika aizraušanos biznesā Videi un cilvēkam draudzīgs T-krekls Jurtas 'radiniece' – pasīvā māja Iebrist paša stādītā mežā Šķiro priecīgs Digitālā iepirkšanās Jaunā paaudze izsit no komforta zoniņas Sulu spiešanas māksla
SADARBĪBĀ AR LATVIJAS VIDES AIZSARDZĪBAS FONDUFoto: DELFI

Prasme sadzīvot: Ingmārs Līdaka un viņa cieņpilnā saimniekošana


Aktrise un kostīmu māksliniece Madara Botmane dzīvesstila pieredzes apmaiņas projekta "Es daru tā!" ietvaros viesojas pie zoologa Ingmāra Līdakas, kura īpašā lieta ir sadzīvošana ar dzīvo dabu.

Ingmāra ikdiena paiet Rīgas Zooloģiskajā dārzā – tiesa, patlaban lielākoties darbā ar cilvēkiem, ne dzīvniekiem, savukārt atpūšas viņš mežā, audzē rozes, avenes un mežu. "Nekādīgi netieku vaļā no sajūtas, ka arī šeit ir jāsadzīvo ar dzīvniekiem, jo dzīvnieki ir mums visapkārt. Un paldies Dievam, ka tā ir!" saka dabas draugs. 

Un nudien – Ingmāra dārzs ir mini zooloģiskais dārzs! Piemēram, viņa tūjā ligzdu sev uzvijis melnais strazds, tāpēc ravēšana blakus esošajās dobēs uz perēšanas laiku ir jāpārtrauc, lai netraucētu ligzdas esošajiem un topošajiem iemītniekiem. Vēl viņa dārzā mājo trīs pūces, kuras apēd dzeltenkakla klaidoņpeles, kuras citādāk nograuztu Ingmāra ābolu ražu, bet tukšās šprotu bundžās ligzdo pelēkie mušķērāji. 

Iepazīstieties ar video stāstu varoņu noderīgajiem ieteikumiem! Tie noteikti noderēs arī jums, lai draudzīgi sadzīvotu ar apkārtējo vidi.

Lasi vēl

Projekta "ES DARU TĀ!" veidotāji:

Projekta komanda:
Scenāriju autori – Sandijs Semjonovs, Gundars Rēders, Madara Botmane, Kristīne Pleša, režisors – Dainis Kļava, mākslinieks – Kristaps Epners, animācijas - Kristaps Neimanis, vides eksperts – Jānis Brizga, izpildproducente – Laima Kacena, producenti – Uldis Cekulis, Kristīne Pleša
Sabiedriskās attiecības un digitālā komunikācija – Baltic Communication Partners

DELFI komanda:
Redaktores – Kristīne Melne un Sabīne Košeļeva, dizains – Oskars Dreģis, izstrāde – Kārlis Simanovičs, projektu vadītāja – Anta Akantjeva-Ummere

Projekts "ES DARU TĀ!" sagatavots ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālo atbalstu. Par projekta saturu atbild Vides filmu studija.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.