Lielākā daļa iesnieguma parakstītāju ir "Reģionu alianses" deputāti - Valērijs Bulāns, Jānis Ruks, Kerola Dāvidsone, Liāna Pumpure, Pēteris Balzāns un Pēteris Pultraks. No ZZS neuzticību izteicis arī Zviedra priekštecis Māris Sprindžuks, kurš no amata tika gāzts šā gada janvārī, un Artis Brūveris no "Sadarbības".

"Reģionu alianse" priekšsēdētāja amatā atkal vēlas redzēt Sprindžuku.
Sprindžuks Ādažu novada priekšsēdētāja amatā tika ievēlēts 20.jūnijā, pārņemot varu no Pētera Balzāna, kura pārstāvētā "Reģionu alianse" 2013.gadā pašvaldību vēlēšanās Ādažos saņēma 40% vēlētāju atbalstu un sešus no 15 pašvaldības deputātu mandātiem. Pats Balzāns par mēru atkārtoti kļūt nevēlējās, tāpēc viņa vietā mēra amatam tika virzīts Valērijs Bulāns ("Reģionu alianse").

Sprindžukam bija izdevība izveidot jaunu koalīciju no piecām partijām, kuru sadarbība, piemēram, valdības koalīcijā, nebūtu iedomājama. Par Sprindžuku mēra amatā nobalsoja trīs deputāti no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), pa diviem - no "Vienotības" un "Saskaņas centra", kā arī pa vienam - no nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK un "Sadarbības". Tādējādi koalīcija izveidota no astoņiem cilvēkiem, kas pārstāv piecas dažādas partijas.

Šā gada janvārī Sprindžuka veidotā piecu partiju koalīcija aizklātā balsojumā nobalsoja par jaunu favorītu - Zviedri, bet Sprindžukam ar opozīcijas atbalstu bija par maz, lai nosargātu savu amatu.
Pusgadu Sprindžuks bijis opozīcijā un guvis "Reģionu alianses" uzticību, kas vēlas viņa atgriešanos novada domes priekšsēdētāja amatā.

"Reģionu alianse" Ādažu novada domē veidoja koalīciju iepriekšējā sasaukumā, bet pēc 2013.gada jūnijā notikušajām vēlēšanām nonāca opozīcijā, kad Sprindžuks no piecām partijām izveidoja koalīciju bez "Reģionu alianses". Paša veidotā koalīcija Sprindžuku gāza no amata šā gada janvārī, viņa vietā ievēlot Zviedri.

Tavs novads vēl nav "Delfi" Novadu sarakstā? Sūti foto, raksti un informē par sava novada, pagasta jaunumiem - novados@delfi.lv! Apzināsim mūsu Latvijas novadu dzīvi kopā!