"Daugavas Vanagi" pieprasīja ne tikai atcelt Rīgas domes lēmumu, kas aizliedz viņiem rīt rīkot leģionāru piemiņas pasākumu Rīgā, bet pieprasa arī atmaksāt viņiem Ls 7000 personisko kaitējumu, jo pasākuma rīkošana tiek aizliegta jau četrus gadus pēc kārtas. "Daugavas Vanagi" pieprasa Rīgas domei atvainoties viņiem, publicējot to lielākajos latviski un krieviski iznākošajos laikrakstos, taču šos lūgumus tiesa noraidīja.

Saskaņā ar tiesas lēmumu Rīgas domei jāsamaksā tiesu izdevumi Ls 20 apmērā.

"Daugavas Vanagi" arī šogad, tāpat kā citus gadus, pieminot latviešu leģionārus, Rīgā vēlas doties gājienā no Doma baznīcas līdz Brīvības piemineklim un tur nolikt ziedus.

Pirms "Daugavas Vanagiem" pašvaldības aizliegumu rīkot 16.marta pasākumus apstrīdēja arī Uldis Freimanis un "Apvienība pret nacismu". Abu šo organizāciju pieteikumi tiesā apmierināti un pasākumi atļauti.

Lai izvairītos no iespējamām provokācijām un sabiedriskās drošības apdraudējuma, Rīgas dome 6.martā nolēma aizliegt visus 16.martā plānotos pasākumus gan tiem, kuri šajā datumā publiski vēlas godināt latviešu leģionārus, gan arī viņu pretiniekiem.
"Daugavas Vanagu" prasība uz Administratīvās rajona tiesas Valmieras tiesu namu pārsūtīta no Rīgas, kur pieņemts lēmums to nosūtīt izskatīšanai pēc pieteicēja juridiskās adreses.

Tavs novads vēl nav "Delfi" Novadu sarakstā? Sūti foto, raksti un informē par sava novada, pagasta jaunumiem - novados@delfi.lv! Apzināsim mūsu Latvijas novadu dzīvi kopā!