PROJEKTU APMAKSĀ APVIENĪBA PAR ILGSTSPĒJĪGU LAUKSAIMNIECĪBU UN LAUKU VIDI
Bites, lauksaimnieki, pesticīdi – kas tiesa un kas ne?
Cik daudz tu zini par bitēm un lauksaimniekiem? Noskaidro, noskatoties šo interaktīvo video un atbildot uz āķīgiem jautājumiem. Tev ir jāklikšķina uz savām atbildēm, lai noskatītos video līdz beigām.
Un, pirms skaties video, kas nav kārtībā ar šo virsrakstu? Pareizā atbilde ir termins "pesticīdi".

Lauksaimniecībā korektais termins, ko apliecinās arī Valsts augu aizsardzības dienests vai Latvijas Lauksaimniecības universitātes mācībspēki, ir augu aizsardzības līdzekļi, nevis pesticīdi.

Diemžēl daudzos medijos nevietā un neprecīzi tiek piesaukti tieši pesticīdi, taču šis termins aptver arī biocīdus, ko ikviens lietojam savās mājsaimniecībās kā dezinfekcijas līdzekļus. Arī pretodu un pretērču līdzekļi, tostarp mūsu mīluļiem mājdzīvniekiem, ir biocīdi.

Augu aizsardzības līdzekļi tiek lietoti lauksaimniecībā, arī mežkopībā, lai aizsargātu kultūraugus no tiem kaitīgiem organismiem. Bet tagad – skatāmies video!
Projekta ''Rapsis zied 2.sezona” veidotāji: saturs – Apvienība par ilgtspējīgu lauksaimniecību un lauku vidi, foto – publicitātes foto, dizains – Oskars Dreģis, izstrāde – Krišjānis Bušs, projekta vadītāja – Žanete Kļaviņa, aģentūru grupas vadītāja – Inese Skaraine.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.