Foto: AFP/Scanpix
Latvijas daiļslidotāja Alīna Fjodorova ceturtdien Kanādā notiekošā pasaules čempionāta īsajā programmā uzrādīja sliktāko rezultātu un palaida garām iespēju kvalificēties nākamā gada Soču ziemas olimpiskajām spēlēm.

Īsajā programmā vienīgā Latvijas pārstāve čempionātā iekrāja 36,44 punktus, kas bija sliktākais rezultāts 35 sportistu konkurencē.

Izvēles programmā piedalīsies 24 spēcīgākās īsās programmas sportistes, kas nozīmē, ka Fjodorovai čempionāts ir beidzies.

Līdere pēc īsās programmas ar 66,97 punktiem ir Dienvidkorejas daiļslidošanas zvaigzne Juna Kima, kura ir 2009.gada pasaules čempione un esošā olimpiskā čempione. Viņa par 3,11 punktiem apsteidz slaveno itālieti Karolīnu Kostneri, kura ir esošā pasaules čempione un pieckārtēja Eiropas čempione, bet trešā ar 66,64 punktiem ir Kanako Murakami no Japānas.

Pasaules čempionātā, bastoties arī uz nacionālo federāciju kvotām, tiek izspēlētas 24 sieviešu sacensību ceļazīmes uz Soču olimpiskajām spēlēm. Fjodorovas atlikusī cerība izcīnīt ceļazīmi būs septembrī Vācijā paredzētajās atlases sacensībās.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!