Foto: F64

Otrdien, 22. augustā, Rīgas "Dinamo" hokeja komanda uzsāks savu 10. Kontinentālās hokeja līgas sezonu, ko atzīmēs ar izbraukuma spēli Omskā. Ar šo spēli arī oficiāli iesāksies leģendārā aizsarga, Latvijas vienīgā Stenlija kausa ieguvēja Sanda Ozoliņa karjera trenera amatā.

Rīgas "Dinamo" izbraukuma spēli pret Omskas "Avangard" sāks pulksten 16:00, un portāls "Delfi" piedāvās mača teksta tiešraidi.

Rīgas "Dinamo" ir viena no 24 komandām, kas KHL pievienojās jau līgas pirmajā sezonā un joprojām tajā spēlē. 2017./2018. gada sezonā KHL sezonā rīdziniekus regulārajā čempionātā sagaida 56 spēles ar 26 komandām, un apmeklēt nāksies sešas valstis – Slovākiju, Somiju, Baltkrieviju, Kazahstānu, Krieviju un Ķīnu. Rīgas "Dinamo" komandu, kurai starpsezonā pievienojušies vairāki jauni spēlētāji, cīņā vadīs treneris, kura vārds komentārus neprasa ne vietējā, ne pasaules hokeja mērogā – Sandis Ozoliņš. Viņam gan kritis smags uzdevums – uzsākt komandas augšupeju pēc līdz šim vājākās sezonas KHL.

Jauno KHL sezonu komanda iesāks izbraukumā, aizkļūstot līdz pat Hantimansijskai, bet pirmā mājas spēle būs 31. augustā, kad "Arēnā Rīga" tiks uzņemta Maskavas "Spartak" vienība.

Rezultāta kaldinātāji

Foto: F64

Komandas komplektācija ģenerālmenedžera Ģirta Ankipāna vadībā un gādībā šai sezona tika veikta vēl lielākā apjomā nekā iepriekšējos gados, jo pēc aizvadītās 2016./2017. gada sezonas spēlētāju saraksts palika gandrīz tukšs un visiem līgumi tika slēgti no jauna.

Šobrīd Rīgas "Dinamo" oficiālo spēlētāju sarakstā ir trīs vārtsargi, 10 aizsargi un 19 uzbrucēji. Vairāki no tiem lielāko daļu sezonas aizvadīs hokeja klubā "Rīga", bet lielākais pienesums rezultātu veidošanā un uzvaru noturēšanā, likumsakarīgi, tiek gaidīts no leģionāriem. Tā kā starpsezonas laikā komandai tika piesaistīti spēlētāji ar ievērojamu pieredzi Ziemeļamerikas hokejā, arī Nacionālajā Hokeja līgā (NHL), šīs gaidas ir visai pamatotas.

Vārtu sargāšanu dalīs Jānis Kalniņš, kurš ļoti veiksmīgi aizvadīja aizvadītās sezonas noslēguma daļu, un jaunpienācējs, 31 gadu vecais kanādietis Džastins Peterss, kuru darbībā varējām redzēt tradicionālajā pirmssezonas turnīrā, "Latvijas Dzelzceļa" kausa izcīņā. Rīgas līdzjutēju mīlestību iemantojušais čehs Jakubs Sedlāčeks sadarbību ar komandu ir beidzis un pārcēlies uz dzimteni. Jānim Kalniņam ir visas iespējas šosezon var kļūt par komandas pirmo numuru.

Aizsargu līnijā pieredzējušajiem Krišjānim Rēdliham, Aleksandram Jerofejevam un Guntim Galviņam pilnvērtīgi pievienojies Uvis Balinskis, kurš tikai pagājušosezon debitēja KHL, kā arī divi jauni leģionāri – Karls Stolerijs un amerikānis Viljams Vrens, kurš pirms sezonas gan neveiksmīgā kārtā guva traumu, bet nu jau ir atlabis un devies komandai līdz pirmajā izbraukumā.

Uzbrucēju sastāvā pagaidām nav ilggadējā komandas un Latvijas izlases līdera Laura Dārziņa, kurš joprojām atlabst pēc savainojuma, kas līdz ar to uzliek lielāku atbildību Miķelim Rēdliham, kurš tagad ir pieredzējušākais spēlētājs komandā gadu skaita ziņā, tāpat Mikam Indrašim, komandas kapteinim Gintam Meijam un Mārim Bičevskim, no kuriem tiek gaidīts līderu raksturs un sniegums.

Tā kā KHL ārzemju klubiem atļauts neievērot leģionāru limitu, kas attiecas uz Krievijas komandām, Rīgas "Dinamo" šosezon pārstāvēs pieci ārvalstu uzbrucēji - Tīdžejs Galjardi, Denijs Kristo, Lukass Lesio, Brendons Mamiljans, kuri ir jaunpienācēji un Koltons Gilīss, kurš Rīgā aizvadīs otro sezonu. Pirmssezonas pārbaudes spēles jau ļāva gūt pirmo iespaidu par leģionāru darba stilu, īpaši šai ziņā izcēlās Lesio, kurš demonstrēja izcilu slidojuma ātrumu un teicamu nūjas tehniku. Visādā ziņā, jaunajiem spēlētājiem – Frenkam Razgalam, Nikolajam Jeļisejevam, Georgam Golovkovam, Edgaram Kuldam, Ņikitam Jevpalovam un pārējiem – Ziemeļamerikas spēlētāju sniegums var kļūt par labu un vērtīgu skolu.

Rīgas "Dinamo" 2017./2018. gada sezonas komanda:

Vārtsargi:

#20 Antons Naumovs (20 gadi, Latvija)
#35 Džastins Peterss (31 gads, Kanāda)
#98 Jānis Kalniņš (26 gadi, Latvija)

Aizsargi:
#2 Renārs Kārkls (18 gadi, Latvija)
#3 Karls Stolerijs (30 gadi, Kanāda)
#4 Nerijs Ališausks (26 gadi, Lietuva)
#7 Kristaps Zīle (20 gadi, Latvija)
#9 Krišjānis Rēdlihs (36 gadi, Latvija)
#18 Georgijs Pujacs (36 gadi, Latvija)
#23 Aleksandrs Jerofejevs (33 gadi, Latvija)
#26 Uvis Balinskis (21 gads, Latvija)
#27 Viljams Vrens (26 gadi, ASV)
#58 Guntis Galviņš (31 gads, Latvija)

Uzbrucēji:
#11 Oskats Batņa (22 gadi, Latvija)
#13 Gunārs Skvorcovs (27 gadi, Latvija)
#17 Tīdžejs Galjardi (29 gadi, ASV)
#19 Miķelis Rēdlihs (33 gadi, Latvija)
#29 Denijs Kristo (27 gadi, ASV)
#37 Juliāns Misjus (20 gadi, Latvija)
#38 Lukass Lesio (24 gadi, Kanāda)
#41 Frenks Razgals (21 gads, Latvija)
#49 Emīls Ģēģeris (18 gadi, Latvija)
#69 Nikolajs Jeļisejevs (23 gadi, Latvija)
#70 Miks Indrašis (27 gadi, Latvija)
#81 Koltins Gilīss (28 gadi, Kanāda)
#83 Georgs Golovkovs (22 gadi, Latvija)
#94 Edgars Kulda (23 gadi, Latvija)
#96 Māris Bičevskis (26 gadi, Latvija)
#97 Roberts Lipsbergs (23 gadi, Latvija)

Rezultāta plānotāji

Foto: F64

Raksta iepriekšējā daļā minētajiem hokejistiem laukumā nāksies realizēt idejas un redzējumu, ko viņiem noteiks Rīgas "Dinamo" jaunais galvenais treneris Sandis Ozoliņš. Viņš pie komandas stūres jau ir stāvējis, palīdzot iepriekšējam trenerim Normundam Sējējam, kurš visu iepriekšējo sezonu tā arī nostrādāja ar "vietas izpildītāja" statusu. Taču "galvenā" lomā Ozoliņš būs pirmoreiz.

Pēc "varoņa baltā zirgā", līdzjutēju iemīļotā Jūliusa Šuplera laikiem Rīgas "Dinamo" vadībā nav izdevies ielikt speciālistu, kurš būtu spējis atkārtot slovāku trenera sasniegto. KHL pirmajās četrās sezonās komanda katrreiz iekļuva izslēgšanas turnīrā, bet kopš 2012. gada tas izdevies tikai vienreiz, Arta Ābola vadībā 2013./2014. gada sezonā.

Īsu laiku Rīgas "Dinamo" vadībā aizvadīja soms Peka Rautakallio, kurš nostrādāja Rīgā vien septiņus mēnešus un pēc atlaišanas norādīja uz nesaskaņām ar kluba vadību. Pēc viņa atlaišanas komandas vadību pārņēma Artis Ābols, kuram izdevās panākt saprašanos ar komandu, izcīnīt pirmo un vienīgo Cerību kausu un veiksmīgi iespraukties treneru tirgū – Ābols jau otro sezonu būs Toljati "Lada" galvenais treneris.

Vēlreiz mēģinot piesaistīt somu speciālistu, vēlreiz tika piedzīvota vilšanās – Kari Heikila Rīgas "Dinamo" uzkavējās par vienu mēnesi mazāk nekā Rautakallio un atkal vajadzēja vērsties pēc palīga pie asistentiem, šoreiz pie Normunda Sējēja, kura vadībā Rīgas "Dinamo" aizvadīja līdz šim vājāko sezonu KHL, paliekot priekšpēdējā vietā visā līgā un pārliecinoši pēdējie Rietumu konferencē.

Šajā kontekstā Sandi Ozoliņu gaida nepateicīgs un smags darbs – izraut komandu vismaz no pastarītes statusa un atgriezt tai līdzjutēju uzticību. Spriežot pēc gandrīz pārpildītās arēnas pirmajā "Latvijas Dzelzceļa" kausa izcīņā, "Dinamo" fani Ozoliņam tic. Bet vai akli? No otras puses, Rīgas "Dinamo" līdzjutējs ir nelabojams optimists un pilns cerību, ja jau pat aizvadītās sezonas beigās, kad bija vairāk nekā skaidrs, ka komanda ies atvaļinājumā līdz ar regulārā čempionāta beigām, "Arēnā Rīga" tik un tā nebija KHL skatītāju antirekords. Kluba – jā, bet uz kopējās KHL statistikas fona līdzjutēju skaits joprojām bija itin pieklājīgs.

Visādā ziņā Ozoliņam ir iedots milzīgs uzticības handikaps, kas viņam kopā ar asistentiem, Aleksandru Ņižviju un Rodrigo Laviņu būs jānotur un ideālajā gadījumā jāpapildina.

Rezultāta prognozētāji

Foto: F64

Pirms jaunās sezonas Rīgas "Dinamo" aizvadīja vairākas pārbaudes spēles un turnīrus, kuros jaunie treneri pārbaudīja jaunos spēlētājus un iespējamās maiņas, uztaustot "pareizo" ķīmiju virknējumos.

Sanda Ozoliņa debija galvenā trenera amatā droši vien tika vairāk gaidīta nekā, piemēram, jaunā vārtsarga Džastina Pītersa vai krietnu NHL pieredzi ieguvušā Tīdžeja Galjardi debija Rīgas komandā. Jāteic, ka visi trīs nosauktie savos posteņos debitēja ar zaudējumu, ar 1:3 piekāpjoties Jaroslavļas "Lokomotiv". Turklāt šī komanda, izskatās, mūsējiem varētu sagādāt problēmas arī KHL čempionātā, jo no visām trim savstarpējās tikšanās reizēm pirms jaunās sezonas Rīgas "Dinamo" aizgāja kā zaudētāji. Pēc pārbaudes turnīra Minskā rīdzinieki ar jaroslavļiešiem tikās arī "Latvijas Dzelzceļa" kausa izcīņā un zaudēja vēl divreiz - grupas spēlē un arī mačā par galveno trofeju. Toties priecēja pārliecinošais sniegums pret vienu no Austrumu konferences vadošajām komandām Kazaņas "Ak Bars" un principiālā uzvara pār tiešajiem konkurentiem Rietumu konferencē Minskas "Dinamo" pēdējā spēlē pirms KHL čempionāta sākuma.

No 10 pārbaudes spēlēm Rīgas "Dinamo" jūlijā un augustā uzvarēja vien trijos mačos, turklāt trijos tā arī nespēja "atslēgt" pretinieku vārtus, kas varētu bažīgi skatīties uzbrukuma virzienā, jo arī pagājušosezon vārtu gūšana bija viens no lielākajiem klupšanas akmeņiem. Pērn Rīgas "Dinamo" ar 116 vārtiem bija ceturtā vismazāk "golus" iesitusī komanda KHL regulārajā čempionātā. Retāk par mūsējiem pretinieku vārtus bija izdevies pārspēt tikai Hantimansijskas "Jugra" (112 vārti), Habarovskas "Amur" (110) un Novokuzņeckas "Metallurg" (97).

Patiesības labad jāatzīst, ka Sandis Ozoliņš pārbaudes spēlēs daudz ļāva izspēlēties jaunajiem un uz pārbaudes laiku piesaistītajiem hokejistiem, tāpēc ne visu pārbaudes spēļu rezultāts ataino realitāti, kāda varētu valdīt jau KHL čempionāta spēlēs. Vismaz uz to jācer…

10 gadu 'laulība' ar KHL. Skaitļi un fakti

Foto: F64

Pa 10 gadiem KHL Rīgas "Dinamo" ir sakrājuši dažādu interesantu statistiku, ieskatu kurā mēs jums pirms jaunās sezonas piedāvājam.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!