Uz saturu

Nora:
Ērmīgs no šodienas ērtā krēsla izskatās šis laiks, kurā pieaugām, – mācījāmies no grāmatām, kurām bija jāpāršķir lapas, jo jaunu mācību līdzekļu gluži vienkārši vēl nebija, kāri tvērām pirmos Rietumu seriālus par pusaudžu dzīvi, kopīgi skatījāmies MTV un lasījām saviem nenobriedušajiem prātiem neatbilstošu literatūru. 1993. gadā manā dzīvē ienāca arī “Nirvana” izlase “Incesticide”. “Noklausies “Molly’s Lips”, tev patiks!” ar šādiem vārdiem saņēmu pārrakstīto kaseti.
Ralfs:
Deviņdesmito gadu vidū es mācījos ceturtajā klasē. Tajā vasarā par iekrāto naudu devos uz mūzikas ierakstu veikalu, lai nopirktu savu pirmo kaseti. Veikala darbiniekiem bija pusdienas laiks. Man caur stiklu atlika vien noraudzīties uz jau iepriekš nolūkoto “Bon Jovi” “These Days” kaseti, kuras vāciņš mani piesaistīja. Kad atgriezos un veikals bija vaļā, kāds bija aizticis grozāmo kasešu stendu. “Bon Jovi” vairs nespēju atrast, bet tā vietā ieraudzīju un, daudz nedomādams, nopirku “Metallica” melno albumu.
Ingus:
1992. gada rudenī es nopirku no poļu žurnāla “Popkorn” izņemtu atvērumu. Par to savai skolasbiedrenei atdevu 40 Latvijas rubļus. Tur bija daudz kas sarakstīts poļu valodā un apmēram sešas ne visai liela izmēra grupas “The Cure” fotogrāfijas. Lai arī 40 repšiki mūsdienu naudā ir aptuveni 30 centi, par to naudu tolaik varēja nopirkt apmēram tikpat daudz kā mūsdienās par 30 eiro. To lapu no žurnāla es pielīmēju pie istabas sienas virs gultas blakus citiem dažādiem ar rokmūziku saistītiem plakātiem un zīmējumiem.
Projekta “Slūžas vaļā – Stay Brutal” veidotāji: Ingus Bērziņš, Ralfs Dravnieks, Nora Rieksta-Ķenģe, Oskars Dreģis, Natālija Šindikova, Uldis Olekšs, Kārlis Dambrāns, Līgija Ciekure. Īpašs paldies Inesei Tonei, Jānim Daugavietim, Dambim, Ģirtam Šolim, Laurai Ziemelei, Arnim Balčum, Mārtiņam Lablaikam, Madaram Štramdierim, Uldim Gedram, Emīlam Dreiblatam, Mārim Muitniekam, Ernestam Lībietim, Valdim Bērzvadam, Daigai Bitiniecei, K, Gintam Mauševicam.
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.