Uz saturu
close-ad

Ilgtspējība

Tag Actions

Ilgtspējība (sustainability) ir vides nodošana nākamajām paaudzēm, nesamazinot to dzīves līmeni un iespējas, tajā pašā laikā nekaitējot planētai. Galvenokārt izšķir trīs ilgtspējības pamatvirzienus: vides, sociālo un ekonomikas ilgtspējību.

Pirmo reizi par ilgtspējību globāli kā par attīstības konceptu sāka runāt 1972. gada ANO Cilvēkvides konferencē Stokholmā (United Nations Conference on the Human Environment), kurā tika izteikti brīdinājumi par planētas nākotni, vēršot uzmanību uz vides piesārņojuma samazināšanu, atjaunojamo un neatjaunojamo resursu aizsargāšanu, kā arī cilvēku skaita palielināšanās ierobežošanu.

Konferences deklarācijā iekļāva principus, kas cilvēkvidi definēja daudz tālāk par līdz tam vides aizsardzībā pieņemtajām robežām, ietverot arī cilvēktiesības, sociālo vienlīdzību un adekvātus dzīves apstākļus ikvienam planētas iedzīvotājam. Pēc šīs konferences tika izveidotas pirmās vides ministrijas un pieņemti pirmie vides likumi gan Amerikas Savienotajās Valstīs, gan vairākās Eiropas valstīs.

1 . lapa no 2
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.