close-ad

Mihails Barišņikovs

Tag Actions

Mihails Barišņikovs (1948) ir Rīgā dzimis pasaulslavens baletdejotājs. Barišņikovs pirmo soļus baletā spēra Rīgā, turpināja mācības Ļeņingradas horeogrāfijas skolā, bet 1967. gadā, 19 gadu vecumā, sāka strādāt Sergeja Kirova vārdā nosauktajā Ļeņingradas operas un baleta teātrī.

Barišņikovs vēlējās attīstīt savu baletmākslu, sadarboties ar ievērojamiem rietumvalstu horeogrāfiem, bet PSRS apstākļos tas nebija iespējams. 1974. gadā teātra viesizrāžu laikā Toronto, Barišņikovs pārbēga uz Kanādu. Barišņikovs kļuva par vadošo baletdejotāju Amerikāņu baleta teātrī, bet no 1980. gada bija arī šī teātra mākslinieciskais vadītājs. Iestudējis lomas arī Ņujorkas pilsētas baletā. Lielā mērā pateicoties Barišņikovam, ASV plašā publikā radās interese par baletu. 1986. gadā Barišņikovs ieguva ASV pilsonību naturalizācijas kārtībā.

Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas pasaule augstu vērtētais dejotājs regulāri apciemo Rīgu. 2015. gadā Jaunajā Rīgas teātrī Alvis Hermanis iestudēja Barišņikova monoizrādi “Brodskis/Barišņikovs”, bet 2016. gada augustā Rīgā ir skatāma pasaules režijas ikonas veidotā izrāde “Vēstule cilvēkam” ar Barišņikovu galvenajā lomā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
1 . lapa no 1
Informējam, ka DELFI portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē.