Foto: Reuters/Scanpix
Nogruvums Ķīnas dienvidu pilsētā Šeņdžeņā, kurā pazuduši bez vēsts desmitiem cilvēku, bijis nevis ģeoloģiska katastrofa, bet noticis darba drošības pārkāpumu dēļ, piektdien paziņoja Ķīnas valdības izveidota izmeklēšanas komisija.

Par to vēstīja ziņu aģentūra "Sjiņhua".

Komisijas paziņojumā teikts, ka nogruvums 20.decembrī noticis, sabrūkot nepareizi izveidotai milzīgai zemes un būvgružu kaudzei. Ir atrasti četri bojāgājušie, taču 75 cilvēki vēl ir pazuduši bez vēsts.

Paziņojumā arī sacīts, ka sīkāku izmeklēšanu veiks Darba drošības valsts pārvalde.

"Izmeklēšana sāksies nekavējoties. Par negadījumu atbildīgie tiks nopietni sodīti atbilstoši likumam," uzsvērusi valdības komisija.

Jau ziņots, ka nogruvums notika 20.decembrī Hentaiju rūpniecības parkā Guandunas provinces Šeņdžeņas pilsētā, kas atrodas pie Honkongas robežas. Tas apraka vai izpostīja 33 ēkas un pārrāva dabasgāzes cauruļvadu, izraisot gāzes eksploziju,

Nogruvumu izraisīja pēc būvdarbiem pāri palikušās zemes un būvgružu nepiemērota uzglabāšana, jau iepriekš ziņoja Zemes un resursu ministrijas oficiālais laikraksts. Zeme divus gadus bija nelikumīgi krauta stāvā kaudzē pie 100 metrus augsta pakalna vecā karjerā un pārvērtās par dubļiem stiprā lietusgāzē.

Zemes nogruvums pārklāja ar 10 metrus dziļu dubļu kārtu 380 tūkstošu kvadrātmetru lielu teritoriju. Tika hospitalizēti vismaz 16 cilvēku, tai skaitā bērni.

Nogruvumā tika apraktas vai sabojātas 33 dzīvojamās un rūpnieciskās ēkas, tai skaitā 14 fabrikas, divas biroju ēkas, viena ēdnīca, trīs kopmītnes un 13 šķūņi vai darbnīcas. Apmēram 900 cilvēku bija evakuēti jau pirms nogruvuma.

Glābšanas darbos piedalījās ap 3000 cilvēku ar ceļamkrāniem, vinčām un citu tehniku.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!