Latvijas riteņbraucējs Aleksejs Saramotins sestdien Londonas olimpisko spēļu grupas braucienā izcīnīja 56. vietu, bet zelta medaļu izcīnīja 38 gadus vecais Kazahstānas sportists Aleksandrs Vinokurovs.

Saramotins lielāko sacensību daļu pavadīja lielajā grupā, bet pēc 138 kilometriem viņš ar mazu braucēju grupu atrāvās, mēģinot noķert līderus. Pēc 152,7 kilometriem Latvijas sportists bija 28.vietā, bet atlikušajā distancē viņš atkal bija peletonā, un finišu sasniedza kā 56.

Saramotina grupa 250 kilometrus garo distanci veica piecās stundās, 46 minūtēs un 37 sekundēs, uzvarētājam zaudējot nepilnas 50 sekundes.

Sudraba godalgu izcīnīja Rigoberto Urans Urans no Kolumbijas, bet bronzas medaļu izcīnīja norvēģis Aleksandrs Kristofs.

Saramotina dalību Olimpiādē Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF) apstiprināja jūnija beigās. Līdzīgi kā pirms četriem gadiem, Saramotins par vienīgo Latvijai piešķirto ceļazīmi cīnījās ar Gati Smukuli. Ja dalībai Pekinas spēlēs tika izvēlēts Smukulis, tad šoreiz LRF izvēle krita par labu Saramotinam.