Zvērkopjiem izdevies nodibināt nelielu kontaktu ar lāceni, taču tas bijis īsu brīdi un pēc tam viņa devusies atpakaļ mežā. Viss liecina, ka lācene ir uztraukta un nervoza. Dabas taku darbinieki viņai turpina sekot pa mežu.

Kā pastāstīja Šteins, arī pagājušajā gadā pēc lācenes atrašanas zvērkopei Velgai Vītolai kontaktu ar viņu izdevās nodibināt tikai nākamajā dienā.

Līgatnes dabas taku zvērkopji lācenei turpinās sekot līdz brīdim, kad satumsīs. Ja šodien lāci neizdosies aizvilināt atpakaļ uz voljeru, darbi rīt atsāksies līdz ar rīta gaismu.

Kā pastāstīja Līgatnes dabas taku vadītājs Jānis Andrušaitis, viss liecina, ka lācene joprojām nevēlas kontaktēties ar zvērkopjiem un pašlaik ir nozudusi meža masīvā, kuru dabas taku darbinieki aptuveni pārzina.

Ka no Līgatnes dabas taku voljera izbēgusī lācene Made pirms īsa brīža redzēta kādas dabas takām tuvējas mājas pagalmā, pastāstīja Līgatnes dabas taku vadītājs Jānis Andrušaitis. Viņa jau ir ēdusi zvērkopju izlikto barību, bet atkal iebēgusi mežā.

Kā pastāstīja Andrušaitis, pašlaik jāmēģina saprast, kāda pašsajūta ir Madei un vai būs iespējams viņu ar našķu palīdzību aizvilināt līdz voljeram.

Foto:Lāči Līgatnes dabas parkā