Veicot ieguldījumu ražošanas ēkas izveidē, kas būs aptuveni 6000 kvadrātmetru platībā, tostarp izbūvējot komunikācijas, tiks radīta infrastruktūra, kurā ar atklātas izsoles palīdzību pašvaldība iznomās ražošanas telpas un tām pieguļošo zemi ieinteresētajiem komersantiem, kuri, pateicoties tam, kopumā izveidos 120 jaunas darba vietas un veiks nefinanšu investīcijas vismaz miljona eiro apjomā.

Teritorijas Akmeņu ielā 74 revitalizācija izmaksās 5,73 miljonus eiro, no kā 4,76 miljoni eiro ir ERAF finansējums, valsts budžeta dotācija ir 205 093 eiro, bet pati pašvaldība projektam atvēlēs 762 360 eiro.

Summu plānots tērēt trīs gadu laikā līdz projekta pabeigšanai 2020.gada jūnijā.

Projekta mērķis ir revitalizēt degradēto teritoriju, kas iekļaujas Pārogres industriālajā teritorijā, nodrošinot tās piemērotību inovatīvu un augstas pievienotās vērtības nozaru ražošanas vajadzībām, tādējādi sekmējot uzņēmējdarbības attīstību un nodarbinātības veicināšanu Ogres novadā, vienlaikus īstenojot vides ilgtspēju veicinošu teritoriālo izaugsmi.

Februārī pašvaldība izsludinās ēkas būvniecības iepirkumu. Būvuzraudzības iepirkums šobrīd atrodas izvērtēšanas stadijā.

Jau noslēdzies iepirkums par būvprojekta autoruzraudzību elektronisko sistēmu ražošanas korpusam un darbu veikšanas tiesības par 98 900 eiro, neskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN), ieguvis SIA "Nams".

SIA "Nams" pērn sasniedza apgrozījumu 1,52 miljonu lielu apgrozījumu un nopelnīja 154 048 eiro. Uzņēmums pieder Sergejam Ņikoforovam, Mārim Malahovskim un Uģim Ribam. Tur strādā 32 cilvēki, vēsta "Firmas.lv".