Vidusskolēnus aicina pieteikties apmaiņas mācību programmām ārvalstīs

Vidusskolēnus aicina pieteikties apmaiņas mācību programmām ārvalstīs
Foto: LETA

Brazīlija, Francija, Japāna, ASV, Itālija – pasaules valstis, kurās vidusskolēniem ir iespēja mācīties bezpeļņas brīvprātīgo organizācijas ""AFS Latvija" Starpkultūru programmas" īstenošanas gaitā.

Šajās valstīs semestra programmu mācības sāksies jau 2018. gada janvārī un februārī, līdz ar to aktīvākā pieteikšanās norisinās tieši augustā un septembrī. Ikviens vidusskolēns ir aicināts nepalaist garām un izmantot "AFS Latvija" sniegto iespēju mācīties kādā no šīm pasaules valstīm.

"AFS Latvija" mācību programmas paredzētas vidusskolēniem vecumā no 15 līdz 18 gadiem. Lai pieteiktos, kandidātiem jāaizpilda pieteikuma anketa "AFS Latvija" mājaslapā, norādot valsti, kurā vēlētos mācīties, vai arī jāsazinās ar "AFS Latvija" darbiniekiem. Pietiekties mācībām uz ASV un Itāliju iespējams līdz 25. augustam, uz Brazīliju un Franciju – līdz 8. septembrim, savukārt uz Japānu līdz 1. oktobrim. Šeit vari palūkot dažādus interesantus ierakstus, kā skolēniem gājis ārvalstīs.

Būtiski, ka tie vidusskolēni, kuri labprāt mācību apmaiņas laiku pavadītu Japānā, var pieteikties arī daļējai stipendijai mācībām Japānā 2017./2018.mācību gadam. Jāuzsver gan, ka pietiekties Japānas stipendijai ir iespējams tikai līdz šī gada 15. augustam.

"AFS Latvija" Organizācijas atbalsta koordinatore Vineta Līduma uzsver, ka mācības ārzemēs vidusskolēniem ir īpaši nozīmīgas. "Starpkultūru apmaiņas programmas vidusskolēniem sniedz neatsveramu dzīves pieredzi. Skolēni iemācās jaunas valodas zināšanas, iepazīst citu tautu kultūras, iegūst draugus no visas pasaules. Tā ir pieredze, kas paliek atmiņā visas dzīves laikā," pārliecināta Līduma.

Viņa arī atzīmē, ka skolēni, kas devušies apmaiņas programmās, kļūst aktīvāki sabiedriskajā dzīvē, iesaistās brīvprātīgajā darbā. To pierāda organizācijas prakse, ka lielākā daļa skolēni, kas atgriezušies no mācībām ārzemēs, paliek organizācijā, lai iedvesmotu savus vienaudžus.

Starpkultūru apmaiņas programmās dalībnieku galvenais uzdevums un mērķis ir iemācīties adaptēties svešā vidē, iemācīties pieņemt citus cilvēkus. Lai kvalitatīvi adaptētos jaunajā vidē, skolēnam jāzina angļu valoda sarunvalodas līmenī, vēlams, lai skolēns būtu zinātkārs, pielāgoties un adaptēties spējīgs, pilns iniciatīvas.

"AFS" ir viena no lielākajām brīvprātīgo organizācijām, kuras darbību nodrošina tūkstošiem brīvprātīgo visā pasaulē. Tie ir cilvēki, kurus saista kopīgas vērtības un pārliecība, ka, personīgi iepazīstot citas kultūras, ir iespējams padarīt pasauli mierpilnāku.

Source info

Calis.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Iesaisties sarunā!