Apbalvojums bērnu un jauniešu nominācijā "Rabarbers" tiks pasniegts kādam jaunietim vecumā no 13 līdz 25 gadiem, kura dzīvē un darbībā izpaužas apbalvojuma vērtības: izcilība, degsme, sūtība, stāja, veiksme un savpatība. Šī gada žūrijas vadītājs ir Mārtiņš Martinsons, kurš darbojas kopā ar vizionāriem Renāru Zeltiņu, Ilgu Reiznieci, 2015. gada laureātu Valteru Dakšu un 2014. gada laureātu Andri Jenertu, kā arī Imanta Ziedoņa muzeja fonda vadītāju Daci Zariņu un Leišmalītes projekta vadītāju Maiju Jaunzemi.

Pretendentus apbalvojumam "Laiks Ziedonim" varēja izvirzīt jebkurš, turklāt bija iespējams arī pašam pieteikt sevi. Šogad pieteikti vairāk nekā 200 pretendenti, no tiem bērnu un jauniešu nominācijā 57.

Nominācijas "Rabarbers" vizionārs Mārtiņš Martinsons: "Par šī gada apbalvojuma "Laiks Ziedonim" bērnu un jauniešu nominācijas "Rabarbers" nominantiem esam izvēlējušies trīs drosmīgus jauniešus, kuri katrs savā veidā ir izvēlējušies iet savu ceļu, iesaistīt tajā citus un padarīt pasauli Ziedoniskāku."

Imanta Ziedoņa fonds "Viegli" apbalvojumu "Laiks Ziedonim" izveidojis 2014. gadā, lai iedvesmotu, novērtētu un cildinātu jaunradi, kā arī dzejniekam Imantam Ziedonim svarīgās vērtības – izcilību, degsmi, sūtību, stāju, veiksmi un savpatību, kas jau trešo gadu tiek meklētas ikviena pretendenta personībās. Tā ir iespēja ikvienam pamanīt un izcelt kādu savu novadnieku, darba devēju, kolēģi vai aktīvu jaunieti.

Arī šogad apbalvojums tiks pasniegts piecās nominācijās. Laureātus atbalsta mecenāti Boriss un Ināra Teterevi, nodrošinot katras nominācijas laureātam naudas balvu 3 000 eiro apmērā.