Eiropas Savienības (ES) un Krievijas sankciju politika viesizrāžu biznesu un Krievijas mākslinieku aktivitāti Latvijā nav ietekmējusi, intervijā atzina pazīstamais viesizrāžu producents Vladimirs Rešetovs.

"Spriežot pēc afišām, Krievijas mākslinieki šobrīd uz Latviju brauc ne mazāk kā agrāk. Kādi cietušie bija ja nu vienīgi pirmajā posmā, politisko pozīciju noskaidrošanas sākumā," skaidroja producents.

Krievijas Armijas akadēmiskā dziesmu un deju ansambļa decembrī Baltijas valstīs plānoto koncertu atcelšana daudziem bijusi kā atsvaidzinoša duša, viņš piebilda. Tad mākslinieki ātri atskārta, ka viņu interesēs ir nejaukt politiku un kultūru, un visi pieklusa.

"Es uzskatu, tas ir pareizi. Kāpēc zāģēt zaru, uz kura pats sēdi," vaicāja Rešetovs.

Atbilstoši viņa novērojumiem, Krievijas mākslinieki tagad šurp ved pilnīgi visu.

"Un viņus var saprast - rublis ir sabrucis, bet cieto valūtu visērtāk ir nopelnīt tuvajās ārzemēs. Latvija, Lietuva, Igaunija - šeit ir visvairāk cilvēku (un tie nav tikai krievi), kas zina krievu kultūru un būtiskākās figūras - pazīstamos māksliniekus, rakstniekus. Tas pievilina mūsu intelektuālo publiku, kurai ir nauda," skaidroja producents.

Ir labi, ka ir pieprasījums pēc gudriem Krievijas sarunbiedriem, sarunu žanra māksliniekiem, viņš atzina.

"Māksla ir internacionāla parādība, un uz šādām tikšanās reizēm ar skatītājiem nāk gan krievi, gan latvieši," rezumēja Rešetovs.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, ES, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Krievija noteikusi atbildes sankcijas, cita starpā ieviešot Rietumu pārtikas importa embargo.

Vairākiem Krievijas popmūziķiem, kas pauduši atbalstu Krievijas agresijai Ukrainā, liegts iebraukt daudzās rietumvalstīs, arī Latvijā.

Aleksandrova vārdā nosauktais Krievijas armijas ansamblis bija iecerējis koncertēt Baltijas valstīs decembrī, taču nevienā no trim valstīm tam netika atļauts uzstāties.

2014. gadā šis ansamblis izpelnījās bēdīgu slavu ar dziesmu "Laipnie cilvēki", kurā tika slavinātas Krievijas militārpersonas formās bez pazīšanās zīmēm, kas okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu, kam sekoja tās aneksija.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!