Zinātniskās fantastikas žanrā kosmosa izpētei bijusi būtiska nozīme. Režisoriem par iedvesmas avotu derējuši gan šīs jomas jaunatklājumi, gan – spekulācijas par nākotni. Līdzās augstas kvalitātes dokumentāliem darbiem ir desmitiem vai pat simtiem mākslas filmu, kas katra savā veidā saistīta ar visuma izzināšanas tematu – laikā, kad ASV un Krievija sacentās visuma "iekarošanā", iznāca vairāki darbi par svešām un noslēpumainām planētām, tāpat desmitiem filmu uzņemtas arī nākamajās desmitgadēs – "Event Horizon" (1997), "Contact" (1997) un citas – deviņdesmitos, "Sunshine" (2007), "Pandorum" (2009), "Gravity" (2013) – mūsu gadsmitā.

Drīzumā uz kinoteātra "Kino Citadele" ekrāniem tiks izrādīta Dmitrija Kiseļeva režisētā un Timura Bekmambetova producētā drāma "Pirmie kosmosā" ("Время первых"). Tāpat pagājušomēnes Latvijas kinoteātros sākta trilleria "Dzīvība" ("Life") izrādīšana.

Piedāvājam daudzveidīgu filmu izlasi, kurā apkopoti neparastākie, visaugstāk vērtētie vai nozīmīgākie kino darbi, kuros darbība pārsvarā norisinās ārpus mūsu planētas.