Video: Ienaidnieks zivjērgļu mātītes priekšā no ligzdas nočiepj mazuli

Satraucošs notikums pašā jūnija izskaņā pieredzēts zivjērgļu ligzdā Kurzemē, kur tiešraidē novērots jūras ērgļa uzbrukums putnu mājvietai. Diemžēl ienaidnieks sev līdzi paņēma vienu no trim mazuļiem.

30. jūnija rītā zivjērgļu ligzdā Kurzemē paviesojies citas sugas lidotājs, jūras ērglis. Lai arī zivjērgļu mātīte Tīna tobrīd uzturējusies ligzdā, jūras ērglis ligzdas saimnieci aizbiedējis un sev līdzi paķēris vienu no mazuļiem. Nu ligzdā atlikuši divi mazie putnēni.

"Dabasdati.lv" foruma lietotāji skarbā notikuma sakarā atminējušies ornitologa Jāņa Ķuzes teikto par to, ka Kurzemes reģionā mīt daudz jūras ērgļu, tāpēc, protams, tos sastapt ligzdas tuvumā nebūtu brīnums.

Jāpiebilst, ka arī pērn Latvijas Dabas fonda nodrošinātajā tiešraidē no citas zivjērgļu ligzdas tika aiznests viens mazulis. Toreiz ienaidnieka lomā bija nevis jūras ērglis, bet gan vistu vanags.

Tiešraide no zivjērgļu ligzdas Kurzemē skatāma šeit.

"Dabasdati.lv" forums par zivjērgļu ligzdā notiekošo rodams šeit.

Vienuviet skatīt piecas Latvijas Dabas fonda nodrošinātās tiešraides no putnu ligzdām var šeit.

Source info

MansDraugs.lv


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl

Saimnieku skola
Mansdraugs iesaka